Właściwości pościeli wełnianej

Dzięki higroskopijności bardzo dobrze wchłania pot, dzięki czemu chroni przed mało przyjemnym uczuciem wilgoci. W letnie dni doskonale sprawdzi się w sypialni, ponieważ bardzo dobrze odprowadza nadmiar ciepła, natomiast zimą idealnie absorbuje ciepło, więc to coś dla zmarzluchów.

Dzięki termoregulacyjnym właściwością kołdry wełniane pomagają w utrzymaniu właściwej temperatury ciała. Wełna to wynalazek samej natury, dzięki niej zwierzęta są chronione przed różnorodnymi temperaturami, od mrozu po upały. Najbardziej ceniona wełna pochodzi z owiec rasy Merynos hodowanych w Australii.

Wełniane kołdry są idealne dla alergików, jeśli oczywiście dana osoba nie jest uczulona bezpośrednio na samą wełnę.Dzięki swojej strukturze uniemożliwia przenikanie kurzu do środka. Zawiera naturalny tłuszcz zwierzęcy, czyli lanolinę, która powleka każdy włos i nie pozwala na rozwój roztoczy. Włókna z wełny sprzyjają usprawnieniu krążenia krwi i podczas dotyku działają odprężająco, masując zakończenia nerwowe.

Dla kogo najlepiej sprawdzi się pościel wełniana?

Głownie dla osób z dolegliwościami reumatycznymi. Ponadto z bólami kręgosłupa, pourazowymi, nerwobólami, chorobami zapalnymi i zwyrodnieniowymi, a także odleżynami i schorzeniem nerek.

Kołdry wełniane są miękkie i nie odkształcają się, dzięki temu, że wełna skutecznie usuwa jony dodatnie i utrzymuje komfort na najwyższym poziomie, umożliwiając wypoczęcie i regenerację podczas snu. Najlepiej wybierać produkty oryginalne, ponieważ tylko wtedy mamy pewność, że spełnią swoją funkcję w stu procentach.

Można się spotkać ze stwierdzeniem, że wyrobów wełnianych nie należy powlekać, jest to mit. Pościel wełnianą, tak jak każdą inną należy ciasno powlekać w pościel, szczególnie ze względów higienicznych. Dzięki obleczeniom możemy łatwo wyczyścić, czy przebrać pościel gdy powstanie jakaś plama. Każdą pościel zaleca się prać dwa razy w roku, a kiedy śpi się bez poszewek jasne jest, że trzeba robić to częściej, co nie sprzyja jej długoletniej trwałości. Wełnę najlepiej prać ręcznie w max 30 stopniach C lub wysłać do specjalnej pralni kurierem.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij