Rowery crossowe, czyli modele dla wszystkich

Rowery crossowe nie bez powodu zdobywają coraz większą popularność. Są uniwersalne, bardzo wygodne i dostosowane do jazdy po różnych typach nawierzchni. Dzięki temu doskonale sprawdzają się zarówno w mieście, jak i na leśnych ścieżkach.

Wytrzymały i wygodny

Rower crossowy to nic innego jak połączenie dwóch popularnych modeli: roweru miejskiego oraz roweru górskiego. Z tego powodu sprawdza się na wielu różnych nawierzchniach. W zakorkowanym mieście może być doskonałym środkiem transportu. Na leśnych, wymagających trasach pomaga wzmacniać kondycję. Jego zaletą jest też wygoda użytkowania. W czasie jazdy użytkownik utrzymuje prawidłową postawę ciała, dzięki umieszczonej powyżej siodełka kierownicy. Samo siodełko jest dość szerokie, wygodne i nawet jazda na wybojach nie jest tego w stanie zmienić. Rower crossow ze sklepu Sklepzrowerami.pl ma też wysoko zamontowane pedały, a także lżejszą ramę (w porównaniu do roweru trekkingowego). Dodatkowo w modelach damskich rama jest obniżona, co ułatwia wchodzenie i schodzenie z roweru. Cross jest też niezwykle szybki, co gwarantują cienkie koła.

Nie tylko do jazdy w mieście

Dobre rowery crossowe świetnie sprawdzają się do jazdy w mieście. Są uniwersalne, szybkie i lekkie, dzięki czemu pokonywanie na nich większych odległości nie powinno stanowić problemu. Te modele doskonale dają sobie radę z wjeżdżaniem na chodnik i są dostosowane do jazdy po ruchliwych ulicach. Skuteczny system hamowania zdaje egzamin w godzinach szczytu, a amortyzator tłumi wstrząsy w przypadku niefortunnego zaliczenia dziury w drodze. Rowery crossowe sprawdzają się też na kilkudniowych przejażdżkach. Najlepsze modele są przystosowane do montażu sakw, bagażników i innego dodatkowego osprzętu. Ich zaletą jest też bardzo dobra przyczepność. Ze względu na spory wybór modeli, nie ma problemów z zakupem sprzętu dostosowanego do potrzeb i preferencji. Rowery crossowe występują w wersjach dla mężczyzn, dla kobiet oraz dla dzieci. Dzięki temu mogą zapewniać przyjemne przejażdżki rowerowe całej rodzinie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij