Ramki na zdjęcia, jako element wystroju wnętrza

Ramki na zdjęcia, są świetnym elementem, który można wykorzystać podczas aranżacji wnętrza. Można je z zasady podzielić na dwie kategorie. Klasyczne ramki od SklepzRamami.pl oraz antyramy. Każde z nich znajdą zastosowanie w nieco innych sytuacjach. Czy decydujemy się na jedne czy drugie, pamiętajmy o zastosowaniu ramki na zdjęcie passe partout. Passe partout, jest bardzo ważne, jest to rodzaj kartonowej ramki którą nakłada się przed oprawieniem w ramę zdjęcia lub obrazu. Staje się ono tłem dla oprawionego zdjęcia, dodatkowo ujednolica kompozycje, chroni przed zniszczeniem i dodaje klasy całemu wystrojowi.

Ramki drewniane lub z tworzywa sztucznego

Wybór tego typu ram jest ogromny. Bez trudu można znaleźć, ramki w neutralnych kolorach, a także takie zachwycające różnorodnością wzorów. Te w wyraźnych barwach świetnie sprawdzą się we wnętrzach z charakterem, odważnie urządzonych lub w tych bardziej subtelnych, jako przełamanie gamy kolorystycznej. Nie tylko kolory są różnorodne ale również wzory, czy faktury, wykorzystane do produkcji. Możemy wybierać wśród ramek w bardzo modnych zwierzęcych motywach, takich jak panterka lub zebra. Kolejną bardzo interesującą opcją, są ramki pokryte, welurem lub pluszem. Są one idealnym rozwiązanie do pokoju dziecięcego, nadają one przytulności i miękkości całemu wnętrzu.

Czym są antyramy?

Antyrama to tafla szkła, za którą można oprawić dowolny obraz, od klasycznej ramki różni się tym, że jej brzegi nie są wykończone żadnym tworzywem. Na rynku dostępne są różne rozmiary, od klasycznych takich jak 15 cm na 20 cm, do naprawdę dużych na przykład 140 cm na 100 cm. Dlatego właśnie antyramy świetnie nadają się do oprawiania grafik lub obrazów. Jeśli kompozycja jest bardzo wyrazista, oprawienie jej w antyramę pozwala skupić całą uwagę, właśnie na dziele, które się podziwia. Są one ponadczasowe, pasują do każdego wnętrza, nie ważne w jakim stylu zostało urządzone. Dzięki ich prostej konstrukcji są łatwe do utrzymania w czystości, a mimo to nadal wyglądają efektownie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij