PROTIP z olejkami które pomagają w pielęgnacji brody

Żyjemy w świecie, w którym dbanie o swój wizerunek jest niezwykle istotną kwestią. Stanowi nie tylko naszą wizytówkę, ale sprawia również wysokie poczucie komfortu osobistego.

Kosmetyki dla mężczyzn

Niezależnie od płci i wszelkich preferencji możemy znaleźć na rynku wiele kosmetyków uniwersalnych, chociaż nadal prym wiodą te przeznaczone dla kobiet, to obecnie każdy mężczyzna znajdzie coraz więcej dóbr kosmetycznych dla siebie. Broda jest symbolem męskości a odpowiednio zadbana może stać się prawdziwym atutem w wizerunku. Na rynku pojawia się coraz więcej produktów dedykowanych właśnie brodzie. Oprócz żeli do golenia i kremów kojących po oraz maszynek, które służą nie tylko goleniu całego zarostu, ale także profilowaniu go w odpowiednie kształty, można spotkać również inne kosmetyki do dbania o tę sferę, między innymi olejki do brody.

Co to jest olejek do brody?

Proces dbania o brodę powinno zacząć się oczywiście od odpowiedniej higieny, jej ewentualnego stylizowania, przycinania, kształtowania maszynką, czesania odpowiednią szczotką (niewiele osób wie, jak ważne jest odpowiednie dobranie szczotki, najlepiej o średniej twardości z naturalnym włosiem), a potem używaniem dedykowanych brodzie kosmetyków – zobacz jakie produkty będą Tobie potrzebne w https://facetaria.pl/175-wasy-i-broda . Takich jak szampon, który jest podstawą w zachowaniu higieny i czystości. A także olejki do brody. Nie każdy mężczyzna, zwłaszcza rozpoczynający przygodę z zapuszczaniem brody, będzie wiedział czym właściwie jest taki olejek.

Produkt ten ma wiele zalet. Przede wszystkim są to właściwości odżywcze i pielęgnacyjne, kompozycje chroniące przed wypryskami, ale dodatkowo każdy z nich wzbogacony jest wyjątkowym zapachem. Do wyboru jest dużo olejków o różnym aromacie. Ważne jest odpowiednie dobranie go do własnych preferencji, aby zapach znajdujący się tuż pod nosem nie stał się drażniący. Od wyraźnych, męskich do delikatniejszych nut. Mieszkanki olejków eterycznych komponowane są tak, aby zmiękczać zarost, nawilżać i zapobiegać swędzeniu skóry. W zależności od sytuacji można dobrać nuty zapachowe eleganckie, z aromatem cedru, paczuli i czarnego pieprzu, albo te bardziej świeże, przełamywane zapachem kolendry i werbeny cytrynowej. Są olejki bardzo wyraźne z nutami whiskey i czarnej kawy lub delikatne owocowe o aromacie cytrusów. Dużym atutem stosowania tego typu produktów jest również ochrona przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak wiatr czy słońce. Zaleca się stosowanie olejków raz dziennie, jeśli potrzeba jest większa można robić to dwa razy, jednak na noc lepiej zaopatrzyć się w produkt bezzapachowy.

Dobierając odpowiedni kosmetyk należy w pierwszej kolejności kierować się kondycją skóry oraz brody, aby osiągnąć konkretne rezultaty.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij