PRO TIPy z pielęgnacją męskiej brody

Ostatnio obserwuje się u mężczyzn modę na noszenie zarostu. Jednak decydując się na zapuszczanie brody trzeba pomyśleć także o tym, że zarost wymaga systematycznej pielęgnacji. Pozostawiony sam sobie będzie szpecił zamiast zdobić. Żeby nadać brodzie dobrze wyglądający kształt należy udać się do jednego z salonów i oddać się w profesjonalne ręce barbera. Specjalista dobierze formę dopasowaną do kształtu twarzy mężczyzny i użyje kosmetyki do pielęgnacji męskiej brody z Facetaria.pl . Po odpowiednim strzyżeniu należy zadbać o to, by utrzymać efekty pracy fryzjera jak najdłużej. Zabiegi kosmetyczne zarostu można przeprowadzać już u siebie w domu. Są one konieczne by dobrze się prezentować. Oto podstawowe kosmetyki do pielęgnacji brody dla mężczyzn, których potrzeba by zachować zarost w dobrej kondycji by prezentował się schludnie.

1. Kartacz do brody

Jest to specjalna szczotka do rozczesywania zarostu, każdy mężczyzna noszący brodę powinien się w nią zaopatrzyć. regularne szczotkowanie zarostu zapobiega przesuszaniu się naskórka na brodzie, nadaje zarostowi również zdrowy połysk przez rozprowadzenie równomiernie sebum i przywróceniu ilości jego wydzielania do dobrego poziomu. Ponadto następuje pobudzenie krążenia krwi.

2. Olejek do brody

Gdy zapuszcza się zarost produkcja sebum znacząco spada i skóra staje się wrażliwa na podrażnienia. Dzięki zastosowaniu olejków nawilżysz zarost i skórę pod nim. Włosy brody zyskają ochronę przed zapachami z zewnątrz takimi jak spaliny czy papierosy. Zarost staje się bardzo miły w dotyku i przyjemnie pachnie.

3. Balsam do brody

Jego zastosowanie powoduje łatwiejsze nadanie kształtu niesfornym włosom zarostu. Skład poszczególnych balsamów może być różny. Warto indywidualnie dobrać kosmetyk do konkretnego rodzaju zarostu.

4. Wosk do brody i wąsów

Jest to silny produkt, doskonale nada kształt zarostowi wtedy gdy balsam okaże się zbyt słaby. Jego konsystencja jest stała, wymaga podgrzania przed aplikacją.

Odpowiednia pielęgnacja to podstawa by zarost prezentował się schludnie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij