Czy przewijak to niezbędny element wyprawki?

Każdy przyszły rodzic posiada pewne wyobrażenia na temat niezbędników w wyprawce swojego dziecka, ale ilość informacji, z którymi styka się w Internecie, w sklepach lub wśród bardziej doświadczonych na polu macierzyństwa koleżanek, nie ułatwia dokonywania wyborów i potrafi namieszać w głowie. Jedna z często udzielanych porad, mówi na przykład o tym, aby z większością rzeczy poczekać na narodziny malucha i dokonywać zakupów dopiero po poznaniu jego preferencji. Istnieją jednak elementy wyprawki, niezbędne już od pierwszego dnia życia dziecka- m. in. fotelik do samochodu czy produkty związane z przewijaniem. Warto więc zastanowić się nad ich zakupem jeszcze przed pojawieniem się w domu noworodka.

Zmiana pieluchy- tylko na przewijaku?

W pierwszych trzech miesiącach życia, dziecko potrzebuje od kilkunastu do (pod koniec tego okresu) około ośmiu zmian pieluszek na dobę. Zakup przewijaka w Babyville.pl LINK oznacza często założenie, że za każdym razem maluch będzie przenoszony i przewijany w jednym, konkretnym miejscu. Dla niektórych mam jest to wygodne rozwiązanie, które odciąża ich kręgosłup. Dla innych, przewijak staje się nieużywanym meblem, ponieważ korzystają z maty do przewijania niemowlaków i robią to na kanapie, stoliku czy dywanie. Tam, gdzie akurat się znajdują i tam, gdzie jest im wygodnie.

Kiedy nie ma przewijaka.

Niezależnie od tego czy przyszły rodzic decyduje się na kupno przewijaka czy nie, warto założyć, że zmiany pieluch będą odbywać się w kilku różnych miejscach. Na przykład nocą, jeśli dziecko nie śpi w pokoju z przewijakiem, można przebrać je na łóżku. Dodatkowo, każde opuszczenie domu, wyjazd, wyjście na spacer, odwiedziny u babci i dziadka to oczywiste momenty, w których nie da się skorzystać z domowego przewijaka. W sytuacjach, w których przewijaka nie ma pod ręką, wystarczy mata do przewijania niemowlaków i zestaw pielęgnacyjny: husteczki nawilżone (najlepiej samą wodą), krem pod pieluszkę i pielucha na zmianę. Taki zestaw sprawdzi się nie tylko na wyjście, ale też w strategicznych miejscach domu (np. właśnie w sypialni, w przypadku co-sleepingu) albo nawet zamiast przewijaka, który z powodzeniem zastępuje wtedy sofa albo stół.

Przewijak to często przydatny element wyprawki. Jeśli mieści się w budżecie i w domu- można w niego zainwestować. Nie jest jednak niezbędny i w przypadku braku chęci kupowania mebla, który przyda się tylko przez około pierwszy rok (lub dwa) życia dziecka nie ma żadnej konieczności nabywania go.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij