^Na górę
 • 1 Życie staje się wielkim
  "Życie staje się wielkim przez mnogość małych uczynków, dobrze spełnionych".............. - Jadwiga Zamoyska
 • 2 Człowiek nie jest bogaty tym, co posiada,
  Człowiek nie jest bogaty tym, co posiada, lecz tym, bez czego może z godnością się obejść. (I. Kant)
 • 3 Robię i rozumiem.
  Słyszę i zapominam Widzę i pamiętam Robię i rozumiem. (Konfucjusz)
 • 4 Nauka jest niezmierzonym morzem dobrej wody.
  Nauka jest niezmierzonym morzem dobrej wody. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony. - autor nieznany ......................................................................... Umysły podobnie jak spadochrony funkcjonują prawidłowo, kiedy są otwarte. (Arystoteles)
 • 5 Nauka nie ma żadnej ojczyzny,
  Nauka nie ma żadnej ojczyzny, gdyż wiedza ludzka obejmuje cały świat. - Ludwik Pasteur
baner

Imprezy sportowe i rozgrywki

Rok szkolny 2016/2017


Ponownie na podium

PONOWNIE NA PODIUM

 Dnia 14 czerwca odbyło się podsumowanie sportowego współzawodnictwa szkół powiatu poznańskiego za rok szkolny 2016/2017. W klasyfikacji gimnazjów ponownie znaleźliśmy się na podium zajmując tym razem 3 miejsce! W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej wystartowały 42 gimnazja, a nasza szkoła zdobyła 408,8 pkt. Więcej informacji i zdjęć można znaleźć pod linkiem:  http://powiat.poznan.pl/sportowe-podsumowanie-4/


FINAŁ POWIATU W LEKKIEJ ATLETYCE

23.05.2017 na stadionie w Puszczykowie odbył się finał powiatu w lekkiej atletyce dziewcząt i chłopców. Także w tym roku nasi reprezentanci zaprezentowali się z dobrej strony i przywieźli kilka medali.

Wiktoria Fijałkowska wygrała skok w dal z wynikiem 4,81cm, a Weronika Walewicz z wynikiem 4,45cm zajęła 4 miejsce. 2 miejsce w biegu na 100m z czasem 13,62 zajęła Joanna Czekalska. Takie samo miejsce, ale w biegu na 1000m zajął Michał Kubala z czasem 2,57. Na podium stanął również Kulczyński Konrad w biegu na 2000m z czasem 6,37. 3 miejsce zajęła również nasza sztafeta dziewcząt 4*100m w składzie: Joanna Czekalska, Wiktoria Fijałkowska, Aleksandra Kukotko  i Weronika Walewicz.  Tuż za podium znalazła się Maria Rutka, która w biegu na 300m uzyskała czas 48,65, a Aleksandra Kukotko na tym samym dystansie była 6 z wynikiem 50,18. W skoku wzwyż 5 miejsce zajął Jakub Wróbel uzyskując wysokość 150cm. Takie samo miejsce zajęła również nasza sztafeta chłopców 4*100m w składzie: Wiktor Uznański, Mateusz Bartkowiak, Tomasz Byliński i Mateusz Wróż.

Naszą szkołę reprezentowali ponadto: Adrian Rola (skok w dal), Tomasz Byliński (rzut oszczepem), Weronika Bochniak, Mateusz Bartkowiak, Markus Graja (pchnięcie kulą), Wiktor Uznański (200m ppł), Weronika Siwa (80m ppł), (300m), Anna Jóźwik, Klaudia Glapa Szymon Kubiak i Eryk Biniak (300m), Maria Kukotko (600m), Urszula Sołtysiak (1000m), Mikołaj Walkowiak, Miłosz Budzichowski (2000m).

                                                             Serdecznie gratulujemy naszym reprezentantom

                                                                        Marek Łodyga i Krzysztof Karaś


I MIEJSCE W FINALE POWIATU POZNAŃSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ

Rywalizację o puchar najlepszego gimnazjum w powiecie poznańskim rozpoczęliśmy od meczu z gimnazjum z Baranowa. Po zaciętym spotkaniu wygraliśmy  z Baranowem 4-3. Wszystkie bramki dla naszego gimnazjum zdobył Maksymilian Wentland. Dzięki temu zwycięstwu awansowaliśmy do kolejnego etapu, którym był organizowany przez nas półfinał powiatu. W półfinale tym rywalizowały ze sobą cztery drużyny, w systemie rozgrywek każdy z każdym. W pierwszym meczu wygraliśmy z Tulcami 8-0, w drugim zremisowaliśmy z gimnazjum z Kozichgłów 1-1. W ostatnim meczu o pierwsze miejsce wygraliśmy 7-0 z gimnazjum z  Murowanej Gośliny. Dzięki temu zwycięstwu uzyskaliśmy prawo do gry w finale powiatu poznańskiego, który odbył się 26.04.2017 w Pobiedziskach. Turniej rozpoczęliśmy od zwycięstw z gimnazjum z Mosiny 3-0. Kolejny meczy również wygraliśmy z gospodarzami turnieju z Pobiedzisk 4-3. Ostatni mecz o pierwsze miejsce po zaciętej walce wygraliśmy 2-1 z gimnazjum ze Stęszewa. Nasze zespół reprezentowali: Jakub Wróbel, Wojciech Matuszak, Konrad Kulczyński, Wiktor Uznański, Maksymilian Wentland, Michał Gławdecki, Jakub Cwojdziński, Piotr Zgoła, Miłosz Budzichowski, Jakub Kabciński, Bartosz Duda.

                                                                                             Krzysztof Karaś


 

BIEG LWA 2017

 21.05.2017 odbyła się 6 edycja półmaratonu w Tarnowie Podgórnym. Jak zwykle startowały też sztafety, a naszą szkołę reprezentowali: Zofia Rusche, Urszula Sołtysiak, Maria Kukotko, Konrad Kulczyński, Miłosz Budzichowski, Eryk Szymański, którzy uzyskali wynik netto: 1:35:36. Wyniki wszystkich sztafet pod linkiem:

 http://live.sts-timing.pl/bl2017/index.php?dystans=3


 25.04.2017 na poznańskiej Malcie odbyły się finały powiatu w indywidualnych biegach przełajowych na 2 km. W tym roku organizatorzy postanowili nie dzielić uczestników na kategorie wiekowe, więc pierwszoklasiści musieli rywalizować ze starszymi rówieśnikami. Nikomu z naszych reprezentantów nie udało się awansować do rozgrywek wojewódzkich, ale dzięki wyrównanej kadrze udało się drużynowo stanąć na podium.

Wśród dziewcząt najlepiej pobiegła Joanna Czekalska, która zajęła 13 miejsce z wynikiem 8:41. Na pozostałych pozycjach zostały sklasyfikowane:

20. Zofia Rusche – 8:59

25. Maria Kukotko – 9:05

26. Maria Rutka – 9:06

32. Aleksandra Kukotko – 9:14

41. Joanna Gabryelska – 9:55

44. Martyna Janas – 9:57

54. Weronika Walewicz – 10:26

 Dzięki walecznej postawie dziewczyny drużynowo zajęły 2 miejsce ulegając Gimnazjum nr 1 w Mosinie.

 Wśród chłopców najlepszy czas osiągnął Maksymilian Wentland – 7:07, co dało mu 8 miejsce. Pozostali chłopcy zajęli miejsca:

10. Konrad Kulczyński – 7:13

16. Michał Kubala – 7:20

34. Wiktor Uznański – 7:48

32. Miłosz Budzichowski – 7:50

40. Arkadiusz Stolarski – 7:54

42. Miłosz Sawicki – 7:58

64. Mikołaj Walkowiak – 8:33

69. Krystian Szymański – 8:40

76. Eryk Szymański – 8:46

Drużynowo chłopcy również stanęli na podium zajmując 3 miejsce ulegając Gimnazjum nr 2 w Luboniu i Gimnazjum w Puszczykowie. Serdecznie gratulujemy naszym wychowankom!

                                         Paweł Machyna i Marek Łodyga.


**** ZOBACZ GALERIĘ ****

SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

 Sezon sportowy zaczął się tradycyjnie gminnymi sztafetowymi biegami przełajowymi 23.09. w Ceradzu Kościelnym. Kolejny rok z rzędu nasze dziewczęta i chłopcy wygrali te zawody i awansowały do finałów powiatu, które odbyły się 28.09. w Kórniku. W kategorii dziewcząt zajęliśmy 3 miejsce z 14 sztafet i awansowaliśmy tym samym do finałów wojewódzkich. Chłopcy zaprezentowali się troszkę słabiej i zajęli 7 miejsce na 14 startujących szkół. 11.10 odbył się finał wojewódzki na poznańskiej Woli. Nasz dziewczęta pobiegły na miarę swoich możliwości i zajęły 26 miejsce w Wielkopolsce.

                                          Gratulujemy! Paweł Machyna i Marek Łodyga

Rok szkolny 2015/2016 


SUKCES SPORTOWY POWTÓRZONY !!!

Drugi rok z rzędu Gimnazjum im. Integracji Europejskiej w Tarnowie Podgórnym okazało się najlepsze z 44 gimnazjów startujących w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Powiatu Poznańskiego! W roku szkolnym 2015/2016 uzyskaliśmy 431,5 pkt na 500 możliwych. Pierwsza piątka klasyfikacji szkół gimnazjalnych:

Na ten rezultat złożyły się głównie: 1 miejsce w koszykówce chłopców, 2 miejsce w sztafetowych biegach przełajowych, 2 miejsce w drużynowym pływaniu, 2 miejsce w halowej piłce nożnej i 3 miejsce w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt.

Osiągnięte sukcesy przełożyły się na dobry wynik w klasyfikacji województw. Na 490 gimnazjów zostaliśmy sklasyfikowani na 43 miejscu. W przyszłym roku będzie niestety trudno powtórzyć te sukcesy z ostatnich lat, ponieważ już drugi rok z rzędu nasze Gimnazjum nie przeprowadza rekrutacji do klas sportowych.

                                                                     Ze sportowym pozdrowieniem

                                                             dumni nauczyciele wychowania fizycznego

                                               Gimnazjum im. Integracji Europejskiej w Tarnowie Podgórnym

 


 

 

**** zobacz galerię *****

 

Awansowaliśmy do III rundy turnieju Coca Cola Cup

 

Pół roku temu zostaliśmy wicemistrzami województwa w halowej piłce nożnej chłopców. Wtedy obraliśmy sobie za cel wygrania kolejnych rozgrywek. Pierwsza nadarzającą się okazja to rozgrywany od 18 lat turniej Coca Cola Cup. Jest to to największy młodzieżowy turniej organizowany w Polsce. Nagrodą dla najlepszego zespołu jest wyjazd na mecze grupowe Polaków w Mistrzostwach Europy w piłce nożnej. Jako jedni z wielu zaczęliśmy zmagania od I rundy. W grupie w pierwszym meczu rywalizowaliśmy z gimnazjum ze Stęszewa. Po  bardzo dobrym meczu z naszej strony wygrywamy 3-1(2Kabaciński, Uznański).W drugim meczu rozgrywanym w Skórzewie turnieju stajemy naprzeciw zawodnikom z Komornik. Wynik 3-1( Uznański, Wentland, Cwojdziński) dla nas mówi sam za siebie, wygrywamy bardzo pewnie grając bardzo dobrze. To zwycięstwo dało nam awans do półfinału, gdzie czekał już na nas rywal zza miedzy, czyli gimnazjum z Baranowa. W półfinale po wyrównanym początku spotkania wygrywamy 3-1 (3 Wentland). W wielkim finale stawiamy czoła gospodarzom. Gimnazjum ze Skórzewa jako co roku dysponuje bardzo dobrym zespołem. Po 20 minutach finałowego spotkania widniał na tablicy wynik 1-1. Bardzo wyrównane spotkanie , odrabiamy starty po bramce z rzutu karnego Kamila Baranowskiego. W konkursie jedenastek wgrywamy 3-2, a nasz bramkarz broni ważnego karnego. Wygrywamy pierwszą rundę i awansujemy dalej. Na II rundę wybieramy się do Pniew. Spośród czterech zespołów awans do dalszej gry ma tylko zwycięzca całego turnieju. W pierwszym spotkaniu przyszło nam się zmierzyć z Gajem Wielkim, po pierwszej bardzo słabej połowie w naszym wykonaniu przegrywamy 0-1. Po przerwie odrabiamy starty, strzelamy trzy bramki i wygrywamy pewnie 3-1 (2 Uznański, Kabaciński). W drugim meczu znów musimy się zmierzyć ze Skórzewem. Po pierwszej połowie w którym przeważamy zdecydowanie, ale remisujemy 0-0. W drugiej udaje się nam strzelić bramkę prowadzimy 1-0. Jednak nie potrafimy utrzymać tego wyniku do końca. Rywale strzelają bramkę wyrównującą i mecz kończy się remisem 1-1 ( Baranowski). W ostatnim meczu musieliśmy wygrać i strzelić bardzo dużą liczbę bramek, żeby awansować. W trzecim spotkaniu z Pniewami wychodzimy od początku bardzo skoncentrowani wygrywamy 7-1 (3Wentland,2Uznański,Kabaciński, Baranowski) dzięki temu awansowaliśmy do III rundy turnieju. Kolejną rundę rozegramy już wkrótce, gdzie będziemy walczyć o jak najwyższą pozycję w tym turnieju.

 

Krzysztof Karaś

 


Indywidualne biegi przełajowe 2016

INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE

 

Kolejnymi sukcesami naszych wychowanków zakończyły się Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych, które odbyły się 26.04.2016 na poznańskiej Malcie.

W kategorii chłopców (roczniki 2001-2002) na dystansie 2000m brązowy medal zdobył Wiktor  Uznański  (klasa 2e) z czasem 6:56 i tym samym uzyskał awans do FINAŁÓW  WOJEWÓDZKICH! Kolejni nasi  reprezentanci w tej kategorii zostali sklasyfikowani na miejscach:

15. Krystian Szymański  (2f) – 7:33

18. Mateusz Andrzejewski  (2f) – 7:35

66. Konrad Kulczyński  (2f) – 8:54

78. Jakub Boruta  (1b) – 9:57

W kategorii chłopców (roczniki 2000) na dystansie 2000m złoty medal Adam Grobelny (3e) z czasem 6:35! Awans uzyskał również Piotr Mazgaj (3e), który zajął 6 miejsce z wynikiem 7:02. Pozostali nasi uczniowie zajęli miejsca:

31. Filip Kabaciński  (3e) – 7:55

35. Kamil Baranowski  (3e) – 7:59

W kategorii dziewcząt (roczniki 2001-2002) na dystansie 1500m nasze uczennice zostały sklasyfikowane na miejscach:

17. Zofia Rusche  (1b) – 6:40

19. Aleksandra  Kukotko  (2b) – 6:41

20. Wiktoria Fijałkowska  (2f) – 6:43

37. Joanna Gabryelska  (1a) – 7:05

44. Weronika Walewicz  (1e) – 7:17

46. Nicole Potocka  (1d) – 7:20

52. Maria Albrecht  (1b) – 7:26

58. Martyna Janas  (1a) – 7:44

W kategorii dziewcząt (roczniki 2000) na dystansie 1500m brązowy medal zdobyła Paulina Grzęda (3a) – 6:36. 4 miejsce i również awans uzyskała Marta Ciosek (3d) z czasem 6:47. Na 31 miejscu została sklasyfikowana Paulina Rutkowska  (3a) z wynikiem 7:49.

Gratulujemy wszystkim naszym wychowankom i trzymamy kciuki za tych, którzy awansowali do Finałów Wojewódzkich, które odbędą się 1.06 w Żerkowie.

                                                                     Paweł Machyna i Marek Łodyga

Lekkoatletyka 2016

*****ZOBACZ GALERIĘ****

Finał Powiatu Poznańskiego w Lekkoatletyce  Puszczykowo 2016

W czwartek 21.04.2016 r gimnazjaliści przybili rywalizować w finale powiatu poznańskiego w lekkiej atletyce. Kolejny raz gospodarzem zawodów było Gimnazjum Sportowe w Puszczykowie. Nasze gimnazjum brało udział prawie we wszystkich możliwych dyscyplinach. Spora ponad dwudziestoosobowa grupa z Naszego gimnazjum uzyskała najlepsze wyniki od kilku lat w królowej sportu. Najlepszy rezultat uzyskał Adam Grobelny z klasy III E w biegu na 1000 m, zajął pierwsze miejsce z czasem 2.54,80 min. Z kolei w skoku w dal dziewczyn Wiktoria Fiałkowska z klasy II F zajęła drugie miejsce uzyskując wynik 4.48 m. Kolejny medal to zasługa Joanny Czekalskiej z klasy II F w biegu na 100 m zdobyła trzecie miejsce osiągając ostateczny czas 13.91 s. Podczas tych zawodów dziewczyny prezentowały się znakomicie, w sztafecie 4x100 m uzyskaliśmy drugie miejsce przegrywając tylko z Gimnazjum Sportowym z Puszczykowa. Dziewczęta pobiegły w składzie: Joanna Czeklaska II F, Wiktoria Fiałkowska II F, Weronika Walewicz I E, Aleksandra Kukotko II B.  W biegu na 110 m przez płotki Maksymilian Wentland II A zajął 4 miejsce. Weronika Walewicz z klasy I E w skoku w dal zajęła  bardzo dobre 6 miejsce z wynikiem 4.26 m.  W rzucie oszczepem Karolina Rackowiak I B zajęła 5 miejsce osiągając bardzo dobry wynik 21.53 m. Z kolei Igor Tylkowski III D w tej samej konkurencji był 7 z wynikiem 34.80 m. Kolejne bardzo dobre wysokie miejsce zajął Olgierd Golon z klasy III E w skoku wzwyż osiągnął wysokość 140 cm zajmując ostatecznie 5 miejsce. Wiktor Uznański II E w biegu na 200 m przez płotki zajął 7 miejsce. Kamil Baranowski III E w biegu na 100 m zajął 8 miejsce. W biegu na 600 m Aleksandra Kukotko II B zajęła 5 miejsce z czasem 2.01 min. Druga nasza reprezentantka Zofia Rusche  w tej samej konkurencji uzyskała bardzo dobry czas 2.09 min. W biegu na 1000 m Maria Rutka ID zajęła 4 miejsce z czasem 3.47 min., a Krystian Szymański II F był 9 w swojej kategorii z czasem 3.14 min. W trudnym biegu na 2000 m Piotr Mazgaj III E zajął 4 miejsce, a Mikołaj Walkowiak był tuż za nim i uplasował się na 5 miejscu. W sztafecie chłopców  4 x 100 m nasi reprezentanci uzyskali 4 miejsce w składzie Maksymilian Wentland, Wiktor Uznański, Krzysztof Kowalewski, Olgierd Golon. Były to jedne z najlepszych zawodów w lekkiej atletyce w ciągu ostatnich lat dla naszego gimnazjum. Każdemu z naszych uczniów należą się serdeczne podziękowania za walkę jaką włożyli podczas zawodów.

Dorota Palmowska, Krzysztof Karaś


 

Jesteśmy Wicemistrzami Wielkopolski w piłce nożnej halowej.

**** ZOBACZ GALERIĘ *****

Po naukę i doświadczenie jechaliśmy do Skoków na finał gimnazjady w halowej piłce nożnej. Większość z ośmiu startujących tam zespołów w takich finałach jak ten startuje co roku. My jechaliśmy tam jako nieznany do tej pory zespół i po raz pierwszy dotarliśmy tak wysoko.  Walką i ambicją oraz nietuzinkowymi umiejętnościami zawodników chcieliśmy pokazać się jak z najlepszej strony. W najpopularniejszym sporcie uprawianym na całym świecie my w województwie Wielkopolskim już byliśmy w ósemce. Nasze marzenia jednak sięgały wyżej. Osiem zespołów zostało podzielone na dwie grupy po cztery drużyny. Jedna drużyna nie dotarła i w jednej grupie były trzy zespoły. Mecze w grupie trwały po 12 minut. Awans z grupy wywalczyły po dwa najlepsze zespoły. W rozgrywkach uczestniczyło siedem szkół z następujących miejscowości: Skoków, Konina, Leszna, Ostrowa Wielkopolskiego, Opalenicy i Tarnowa Podgórnego. My trafiliśmy do grupy z Opalenicą, Wągrowcem i Ostrowem Wielkopolskim. W pierwszym meczu rywalizowaliśmy z gimnazjum z Opalenicy. W tym meczu w naszym zespole panowała duża nerwowość. Jednak po wyrównanym meczu padł remis 0-0. Żadnemu z zespołów nie udało się zdobyć bramki. Mecz obfitował w wiele niewykorzystanych sytuacji, jak również przez 2 minuty nasz zespół grał w osłabieniu po faulu na zawodniku z Opalenicy na ławkę kar został odesłany Filip Kabaciński. Kolejny mecz przyszło nam grać z Ostrowem Wielkopolskim, w którym zdecydowanie poprawiliśmy swoją grę wygrywając 2-1(Baranowski, Wentland). Jednak do ostatniej minuty musieliśmy drżeć o wynik. W ostatnim meczu w swojej grupie przyszło nam stoczyć bój z faworytem całego turnieju, mianowicie z Wągrowcem. Walczyliśmy w tym meczu bardzo ambitnie i długo przegrywaliśmy 2-0. Jednak nadzieję na korzystny wynik dał nam Maks Wentland strzelając bramkę na 1-2. Udało nam się przejąć inicjatywę, jednak w ostatniej minucie zespół z Wągrowca przeprowadził skuteczną kontrę strzelając nam trzeciego gola. W tej sytuacji mieliśmy po trzech meczach na koncie 4 punkty i do ostatniego meczu musieliśmy drżeć o awans z grupy. Jednak ostatni mecz pomiędzy Opalenicą i Ostrowem Wielkopolskim zakończył się zwycięstwem Ostrowa 3-1. Dzięki temu my mogliśmy się cieszyć z awansu do półfinału. Z meczu na mecz nasza gra wyglądała coraz lepiej. W półfinale stoczyliśmy bój z gospodarzami turnieju. Po bardzo dobrej naszej grze, wygrywamy zdecydowanie 3-1 (Kabaciński, Wentland, Uzanański). Dzięki temu  zwycięstwu awansowaliśmy do finału. W finale spotkaliśmy się ponownie z gimnazjum z Wągrowca. Prawie przez cały mecz posiadaliśmy przewagę, było wiele sytuacji w których zabrakło nam szczęścia do strzelenia bramki. Kiedy wydawało się, że dojdzie do dogrywki zespół z Wągrowca pokazał doświadczenie i zdobył dwa gole. Po meczu panował smutek i żal, bo zwycięstwo było tak blisko.  Pomimo porażki ten mecz był najlepszy w naszym wykonaniu. Maksymilian Wentland został uznany najlepszym zawodnikiem turnieju.  Dzień 10.12.2015 przeszedł do historii  naszego gimnazjum, ponieważ zdobyliśmy historyczne drugie miejsce w województwie Wielkopolskim. Wielki słowa uznania oraz podziękowania należą się wszystkim zawodnikom.  Oto bohaterowie tamtego turnieju: Kamil Baranowski, Piotrowi Mazgaj, Filip Kabaciński, Damian Żuchowski, Maksymilian Wentland, Wiktor Uznański, Bartosz Duda, Krzysztof Ciosek, Michał Gławdecki, Jakub Cwojdziński.

Krzysztof Karaś


Brąz dziewcząt w tenisie stołowym!

 

****** ZOBACZ GALERIĘ ****

 16.10 na etapie gminnym nasze dziewczęta (Marta Ciosek, Joanna Jaworska, Maria Rutka) pokonały reprezentantki z Baranowa 3:0.

 Następnie 19.10 udaliśmy się do Pecnej na Finał Powiatu. Po raz 3 z rzędu meldujemy się na podium i wracamy z brązowymi medalami pokonując Gimnazjum z Kleszczewa i Zalasewa 3:0 i przegrywając z Gimnazjum z Rokietnicy i Gimnazjum nr.2  z Lubonia 0:3. Dla Marty to trzeci medal z rzędu, a dla Asi 2!

 16.11 odbywał się Finał Rejonu Poznań Zachód w Ostrorogu. Tam nasze dziewczęta plasują się na 6 miejscu pokonując Gimnazjum z Sierakowa i Gimnazjum ze Środy Wlkp. 3:0 i przegrywając dwukrotnie z Gimnazjum nr.3 z Obornik 0:3.

Serdecznie gratulujemy naszym dziewczętom i życzymy dalszych sukcesów!

Mare Łodyga

 


Drugie miejsce w piłce nożnej halowej w powiecie poznańskim ! 

 

*** ZOBACZ GALERIĘ *** 

Na początku października piłkarze nożni naszej szkoły przystąpili do zdobycia kolejnych punktów we współzawodnictwie gimnazjów w powiecie poznańskim. Poprzeczkę mieli bardzo wysoko zawieszoną, gdyż roku temu zajęli drugie miejsce w finale powiatu poznańskiego. Rozgrywki w tym roku rozpoczął mecz z Gimnazjum z Baranowa o awans do półfinału powiatu. Chłopacy spisali się znakomicie pokonując rywala zza miedzy 10-0(4Uznański, 2 Baranowski, 2 Kabaciński, Wentland, Kobyliński). To zwycięstwo dało przepustkę do półfinału, które miało się odbyć w naszym gimnazjum 20.10.2015. Tego dnia do naszego gimnazjum zjawiły się zespoły z Czerwonaka i z Kostrzyna. W pierwszym meczu rywalizowaliśmy z Gimnazjum z Czerwonaka. Cały mecz przeważaliśmy, ale nie potrafiliśmy udokumentować tego golem. Dopiero w końcówce pierwszej połowy Kamil Baranowski strzałem głową zapewnił prowadzenie. W drugiej połowie zespół z Czerwonaka wyrównał i spotkanie zakończyło się remisem 1-1. W kolejnym meczu pewnie pokonaliśmy Gimnazjum z Kostrzyna 5-2(2 Wentland,2 Uznański, Kobyliński).O awansie musieliśmy drzeć do ostatniego meczu i trzymać kciuki z Gimnazjum z Kostrzyna bowiem awans do finału uzyskiwał tylko zwycięzca półfinału. Gimnazjum z Czerwonaka szybko objęło prowadzenie 4-0 i wydawało się że ten turniej zakończymy już na półfinale, ale nagle dwie bramki zdobył zespół z Kostrzyna i znów to my byliśmy na pierwszym miejscu. Mecz pomiędzy Czerwonakiem, a Kostrzynem zakończył się wynikiem 4-2 , dzięki czemu mogliśmy się cieszyć z awansu do finału. Finał został rozegrany 28.10.2015 w Murowanej Goślinie. W pierwszym meczu  pokonaliśmy gospodarzy 3-0(Mazgaj, Wentland, Kabaciński). W drugim meczu stawiliśmy czoło Gimnazjum z Lubonia i niestety przegraliśmy 1-4(Uznański). W meczu o 2 miejsce  zmierzyliśmy się z Gimnazjum ze Stęszewa. Początek meczu i jak i całe spotkanie było w naszym wykonaniu nerwowe. Wiedzieliśmy, że przegrana w tym meczu zamknie nam drzwi do upragnionego awansu do Finału Rejonu Poznań Wschód. Początkowo przegrywaliśmy 0-1, później jednak szybko odrobiliśmy straty i doprowadziliśmy do wyrównania. Druga połowa znów zaczęła się od straty bramki przez nasz zespół. Wtedy postawiliśmy wszystko na jedną kartę i znów szczęście się do nas uśmiechnęło zdobyliśmy dwie bramki wygrywając 3-2(2 Kabaciński, Wentland). Ostatecznie powtórzyliśmy wynik sprzed roku zajmując drugie miejsce i awansując do Finału Rejonu Poznań Wschód, który odbędzie się podobnie jak rok temu w Jarocinie. Naszemu całemu zespołowi za zaangażowanie, walkę i wiarę do samego końca należą się gratulację i serdeczne podziękowania. 

Krzysztof Karaś

 


GIMNAZJADA 2015

******* ZOBACZ GALERIĘ ****

NAJLEPSZE WYNIKI SPORTOWE W HISTORII SZKOŁY!!!

 Nikt z nas nie spodziewał się aż takich osiągnięć naszych uczniów! Złotymi zgłoskami w historii Naszego Gimnazjum zapisały się sztafetowe biegi przełajowe i to zarówno chłopców jak i dziewcząt!

Zaczęło się od wygranej na szczeblu gminnym w Ceradzu K. Następnym etapem był finał powiatu, który odbył się 2.10.2015 w Kórniku. W zawodach wzięło udział 620 biegaczy ze szkół podstawowych, gimnazjów i ponad gimnazjalnych. W każdej sztafecie startowało po 10 osób i każda miała do przebiegnięcia ok. 1000m (dziewczęta) i ok. 1500m (chłopcy) w kategorii gimnazjów. Najpierw startowały dziewczęta. Od pierwszej zmiany nasze uczennice biegły znakomicie. W pewnym momencie były nawet na prowadzeniu, ale tradycyjnie Sportowe Gimnazjum z Puszczykowa zwyciężyło. Nasze reprezentantki uplasowały się na 2 miejscu, a 3 miejsce zajęły uczennice z Gimnazjum nr.1 z Lubonia.

Wśród chłopców faworytem byli także uczniowie z Puszczykowa i również nie zawiedli. Nasi chłopcy jednak pobiegli znakomicie i na ostatniej zmianie tracili zaledwie 20m, jednak nie udało się wygrać. 3 miejsce zajęło Gimnazjum nr.2 z Lubonia. Obydwie nasze sztafety zaprezentowały się świetnie i uzyskały awans do finałów wojewódzkich, a uzyskane przez nich drugie miejsca są najlepszymi osiągnięciami w historii występów naszej szkoły w sztafetowych biegach przełajowych na poziomie finałów powiatu!

13.10.2015 pojechaliśmy więc na finały wojewódzkie na Hipodrom Wola w Poznaniu. Na tym poziomie startował do tej pory tylko Adam Grobelny, który indywidualnie w biegu na 1000m zdobył w 2014 roku 6 miejsce. Chcieliśmy więc poprawić to osiągnięcie! Pierwsze startowały dziewczęta. Do rywalizacji stanęło 38 najlepszych sztafet z Wielkopolski! Nasze dziewczęta od początku trzymały się w czołówce i wiedzieliśmy, że czeka nas dobre miejsce. Ostatecznie wywalczyły szóstą lokatę! Przed nami przybiegły tylko:  1m. - G. nr 1 Gostyń, 2m. – G. nr 5 Jarocin, 3m. – ZS Puszczykowo, 4m. - G. nr 26 Poznań, 5m - G. Mochy. Oto nasze reprezentantki:  Napierała Maja, Ciosek Marta, Grzęda Paulina, Fijałkowska Wiktoria, Czekalska Joanna, Kukotko Aleksandra, Rutka Maria, Gabryelska Joanna, Rusche Zofia, Janas Martyna, Potocka Nicole, Walewicz Weronika. Chcemy podkreślić, że ponad połowa dziewcząt to uczennice klas pierwszych (podziękowania dla nauczycieli ze szkół podstawowych!), więc mamy nadzieję na medal w przyszłych latach!

W kategorii  chłopców również wystartowało 38 sztafet. Przez większość wyścigu plasowaliśmy się na wysokim 4-5 miejscu. Dopiero na siódmej zmianie Krystian Szymański wyprowadził sztafetę na 3 miejsce, a Mikołaj Walkowiak i Filip Kabaciński utrzymali to medalowe miejsce do mety! Radość była niesamowita! W końcu to największy sukces sportowy w historii naszej szkoły! 1m. – ZS Puszczykowo, a 2m. – G. nr 5 Jarocin. Oto nasi brązowi medaliści Wielkopolski: Kabaciński Filip, Mazgaj Piotr, Grobelny Adam, Baranowski Kamil, Walkowiak Mikołaj, Andrzejewski Mateusz, Kulczyński Konrad, Wróbel Jakub, Uznański Wiktor, Rola Adrian. Z kolei u chłopców warte podkreślenia jest to, że 9 z całej 10 to uczniowie klas sportowych, żałujemy więc bardzo, że w tym roku nie było naboru do klasy sportowej.

                Najszczersze gratulacje dla naszych uczniów i uczennic! Paweł Machyna i Marek Łodyga


Srebrna sztafeta pływacka

**** ZOBACZ GALERIĘ *****

Początek sportowego października dla naszych uczniów z gimnazjum jest bardzo udany. W czwartek 08.10.2015 kilkunastu pływaków walczyło o medal  w sztafetowych zawodach pływackich w Kórniku. Jak co roku byliśmy zaliczani do grona 5 zespołów, które będą walczyć o medale. W poprzednim roku zajęliśmy najgorsze czwarte miejsce, z kolei dwa lata temu zdobyliśmy brązowe medale. W tym roku  nasi uczniowie spisali się znakomicie zajmując drugie miejsce z łącznym czasem 6.08.56 minut. Każdy z zawodników miał do przepłynięcia 50 m stylem dowolnym. Sztafeta składała się z 5 dziewczyn i 5 chłopaków. Przegraliśmy tylko  ze szkołą pływacką z Kozichgłów. Wspaniale sztafetę rozpoczęła Weronika Bochnak, 50 m popłynęła w 33.96 s, Łukasz Przyślewicz 32.21 s, Natalia Zawidzka 45.35 s, Szymon Jankowiak 32.38 s, Laura Kujawa 47.66 s, Kamil Baranowski 34.15 s, Maria Albrecht 38.88 s, Borys Nowakowski 30.96 s, Joanna Gabryelska 37.48 s, Jakub Wróbel 35.57 s. Wśród zawodników rezerwowych byli Zuzanna Koszarek, Martyna Janas i Łukasz Wróż. Drugie miejsce dało naszej szkole awans do zawodów wojewódzkich, które odbędą się 10.11.2015.Naszym uczniom należą się wielki brawa oraz należy życzyć im  jeszcze lepszego wyniku podczas zawodów wojewódzkich.

Krzysztof Karaś


UDANY POCZĄTEK SPORTOWEGO ROKU SZKOLNEGO! 

 

Biegi przełajowe rozpoczęły sezon zmagań sportowych naszych uczniów. Pierwsze zawody w roku szkolnym 2015/16 odbyły się w Ceradzu Kościelnym i były to gminne biegi przełajowe. Oprócz rywalizacji indywidualnej wyłoniono też szkoły, które będą reprezentowały naszą gminę w dalszym etapie-powiatowym. Nasi reprezentanci bardzo dobrze zaprezentowali się na tych zawodach.

 

 

W kategorii dziewcząt roczniki 2001-2002 na dystansie ok. 1000m 2 m. zajęła Wiktoria Fijałkowska, a Maria Rutka była 3.  W pierwszej dziesiątce uplasowały się także: Kukotko Aleksandra (5), Joanna Gabryelska (6), Zofia Rusche (8) i Martyna Janas (9).

 

W kategorii dziewcząt rocznik 2000 na tym samym dystansie 2 m. zajęła Maja Napierała, 3 m. Marta Ciosek i 4m. Paulina Grzęda.

 

 

W kategorii chłopców roczniki 2001-2002 także na tym samym dystansie najlepszy okazał się Krystian Szymański. Tuż za nim przybiegł Mikołaj Walkowiak. 4m zajął Wiktor Uznański, a 5m Konrad Kulczyński. 8 był Adrian Rola, a 10 Przemysław Dubisz.

 

 

W kategorii chłopców rocznik 2000 na dystansie ok. 1500m pierwsze 4 miejsca przypadły naszym uczniom. Najlepszy okazał się Filip Kabaciński. Za nim przybiegli Piotr MazgajAdam Grobelny Kamil Baranowski.

 

 

Dzięki dobrej postawie naszych reprezentantów nasze gimnazjum będzie reprezentowało Gminę na dalszym etapie-powiatowym w sztafetowych biegach przełajowych, które odbędą się niedługo w Kórniku, a najlepsi indywidualnie będą rywalizowali także na etapie powiatowym wiosną na poznańskiej Malcie.  Gratulujemy!  

 

                                                     Paweł Machyna i Marek Łodyga


ROK SZKOLNY 2014 / 2015


NAJWIĘKSZY SUKCES SPORTOWY W HISTORII SZKOŁY !!!

Po 16 latach sportowych zmagań nasze Gimnazjum wygrało końcową klasyfikację sportową Gimnazjów w powiecie poznańskim! W rozgrywkach uczestniczyły 42 gimnazja z powiatu poznańskiego. Nasza szkoła zdobyła 414,5 pkt. Na wynik ten składa się 10 konkurencji sportowych, w których szkoła zdobyła najwięcej punktów. W naszym przypadku najwięcej punktów zdobyliśmy w następujących dyscyplinach: 1 miejsce w powiecie w koszykówce chłopców (50pkt), 1 miejsce w biegach przełajowych chłopców (50 pkt), 2 miejsce w koszykówce dziewcząt (45 pkt), 2 miejsce w piłce nożnej halowej chłopców (45pkt) i 3 miejsce w tenisie stołowym dziewcząt (41pkt).

W klasyfikacji gmin Tarnowo Podgórne zajęło wysokie 4 miejsce. Na ten wynik złożyło się oprócz naszego 1 miejsca bardzo dobre 3 miejsce Gimnazjum z Baranowa, 7 miejsce LO w Tarnowie Podgórnym w klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych, 9 miejsce S.P. z Lusowa w klasyfikacji szkół podstawowych, 11 miejsce S.P. z Przeźmierowa, 31 miejsce S.P. z Ceradza K., 32 miejsce S.P. z Tarnowa Pdg., 47 miejsce S.P. z Lusówka.

                                                                         Nauczyciele Wychowania Fizycznego z Tarnowa Podgórnego

 

BIEG LWA 2015 - 1 MIEJSCE W SZTAFETACH SZKOLNYCH!

24.05.2015 odbył się coroczny Bieg Lwa, czyli półmaraton na ulicach Tarnowa Podgórnego. W imprezie brali udział zawodowcy, ale też amatorzy i sztafety szkolne złożone z reprezentantów wszystkich szkół naszej gminy.  Według regulaminu biegu sztafet każda szkoła musiała wystawić 3 dziewczyny i 3 chłopców i każdy uczestnik miał do przebiegnięcia 3.5 km, czyli razem 21 km na cały zespół.

W klasyfikacji szkół udało nam się po raz kolejny zająć 1 miejsce z bardzo dobrym czasem 1:28:11 (zwycięzca półmaratonu kenijczyk MAIYO KIMAIYO HILLARY KIPTUM przebiegł ten sam dystans w czasie 1:03:52!). Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas sportowych: Karolina Dolata (3d), Wiktoria Fijałkowska (1f), Aleksandra Kukotko (1b), Jakub Pietrzak (3d), Dawid Szymański (3d), Mikołaj Walkowiak (1f), oraz Aleksandra Kukotko (1b) i Maksymilian Wentland (1a).

                                                                                                               Marek Łodyga


 

 

**** ZOBACZ GALERIĘ ***

 

Finał Powiatu Poznańskiego w Lekkoatletyce  Puszczykowo 2015

 

W czwartek 30.04.2015 roku gimnazjaliści z powiatu poznańskiego zawitali do Puszczykowa, by rywalizować w finale powiatu poznańskiego w lekkoatletyce. Nasze gimnazjum reprezentowała kilkunastoosobowa grupa dziewczyn i chłopaków. W tym roku nasi uczniowie prawie w każdej konkurencji bili się o medale. W biegu na 100 m dziewczyn Joanna Czekalska z klasy sportowej I F zajęła drugie miejsce uzyskując czas 13,6 s. Z kolei Wiktoria Fijałkowska, również z klasy I F, w biegu na 1 km zajęła czwarte miejsce osiągając czas 3.35,9 min. W biegu na 2000 m chłopaków Adam Grobelny z klasy sportowej II E zajął drugie miejsce z wynikiem 6.23,2 min. Te trzy osoby o awans do finałów wojewódzkich będą walczyć 20.05.2015 roku w finale rejonu Poznań Zachód na stadionie poznańskiej Olimpii. W biegu na 600 m Aleksandra Kukotko I B zajęła bardzo wysokie 5 miejsce. W pchnięciu kulą Weronika Leśniewska III A z wynikiem 8.86 m wywalczyła 5 miejsce. W biegu na 300 m Aleksandra Kozłowska I B z czasem 52.9 s uzyskała 12 miejsce. W biegu na 300 m chłopaków Antoni Lubka III D z wynikiem 42,2 s uzyskał 6 miejsce, drugi z naszych reprezentantów Konrad Kulczyński I F z czasem 47,4 s zajął 21 miejsce. W biegu na 2000 m chłopców Piotr Mazgaj zajął 6 miejsce z czasem 6.47,7 min. W skoku w dal chłopców Krzysztof Mączkowiak z klasy III C , skokiem na odległość 5,39 m wskoczył na 5 miejsce, drugi z naszych zawodników Krzysztof Kowalewski II E z wynikiem 5,11 m zajął ostatecznie 12 miejsce. W konkurencji technicznej 300 m przez płotki Krystian Szymański I F zajął 9 miejsce z wynikiem 50,1 s. W pchnięciu kulą chłopaków Jakub Rutkowski III C zajął 12 miejsce wynik 9.38 m, a Kacper Marciniak III D 19 miejsce z wynikiem 8.82 m. Naszym uczniom należą się wielkie podziękowania za zaangażowanie z jakim walczyli podczas zawodów.

 

Dorota Palmowska, Krzysztof Karaś

 


KOLEJNE SUKCESY W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH!

15.04. na terenach poznańskiej Malty odbył się 2 etap indywidualnych biegów przełajowych. Przypomnijmy, że jesienią do etapu rejonowego awansowali już Wiktoria Fijałkowska i Adam Grobelny, uczniowie klas sportowych 1f i 2e.

Tym razem również mieliśmy chrapkę na awans kolejnych biegaczy i..udało się. Awns uzyskał Piotr Mazgaj, również z klasy sportowej 2e! W kategorii chłopców (roczniki 2000 i 2001) w biegu na 2 km zajął 3 miejsce z wynikiem 6:52 i stanął na podium! Świetnie zaprezentowali się również nasi młodsi biegacze z klas pierwszych. Maksymilian Wentland był 8 z wynikiem 7:13, Mikołaj Walkowiak 15 z czasem 7:26 i Konrad Kulczyński zajął miejsce 18 z czasem 7:39. Z pewnością w przyszłym roku Ci młodzi uczniowie mają szansę spisać się jeszcze lepiej i również awansować dalej.

W kategori chłopców rocznik 1999 wystawiliśmy dwóch reprezentantów. Blisko awansu był Dawid Szymański, ale ostatecznie został sklasyfikowany na 7 miejscu, a Jakub Pietrzak na 9.

W kategorii dziewcząt w rocznikach 2000-2001 na dystansie 1500m blisko awansu była z kolei Aleksandra Kukotko, która zajęła 6 miejsce z czasem 6:23. Ola jest dopiero w 1 klasie i mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda jej się awansować do etapu rejonowego. Również 6 miejsce, ale w roczniku 1999 zajęła Karolina Dolata z wynikiem 6:30. Bardzo dobre miejsce osiągnęła również Martyna Karwowska, która z czasem 6:48 osiągnęła 9 miejsce.

 Wszystkim uczniom gratulujemy, a tym którzy awansowali życzymy dalszych sukcesów!

                                                                                                   Marek Łodyga i Krzysztof Karaś

2 MIEJSCE W FINALE POWIATU W KOSZYKÓWCE DZIEWCZĄT !!!

 

 

 26.01.15 w Gimnazjum w Czerwonaku odbył się półfinał powiatu w koszykówce dziewcząt. W naszej reprezentacji szkoły startowały głównie uczennice z klas sportowych 3d i 2e, więc jechaliśmy pełni nadziei na awans do finału. Po zaciętych spotkaniach nasze gimnazjalistki pokonały Gimnazjum z Lubonia 19:12, Gimnazjum z Puszczykowa 24:13 i gospodynie Gimnazjum z Czerwonaka 24:14. Tym samym wygraliśmy cały turniej i awansowaliśmy do finału powiatu!

 

 

2.02.15 odbył się finał powiatu w Swarzędzu. Gospodynie były żelaznym faworytem, gdyż na co dzień trenują i reprezentują klub Lider Swarzędz w rozgrywkach kadetek w Wielkopolskiej Lidze Koszykówki. Pierwsze spotkanie rozegraliśmy z Gimnazjum z Dopiewa. Po bardzo dobrej grze pokonujemy rywalki 39:17. Punkty dla naszego zespołu zdobywały: Wróbel 12, Gibała 10, Leśniewska 7, Mikołajczak 6, Guźniczak i Dolata po 2. Tym samym zapewniliśmy sobie awans do rozgrywek rejonowych, które odbędą się na początku marca prawdopodobnie w Gnieźnie. W pojedynku o 1 miejsce przegraliśmy z Gimnazjum nr 2 Swarzędz 22:41. W tym meczu punktowały: Mikołajczak i Leśniewska po 8, Gibała 6.

 

Serdecznie gratulujemy naszym dziewczętom i życzymy sukcesów w Rejonie !

 

                                                                                                                 Marek Łodyga

 

 

 

 


Czwarte miejsce w finale rejonu Poznań Wschód w piłce nożnej halowej!

 

Tegoroczny finał rejonu Poznań Wschód w piłce nożnej halowej odbył się 25.11.2014 roku w Jarocinie. W finale rywalizowało ze sobą sześć drużyn. Zespoły były podzielone na dwie grupy trzyosobowe. Wszystkie sześć zespołów walczyło o pierwsze miejsce gdyż tylko zwycięzca całego turnieju awansował do finału województwa. Nasze gimnazjum trafiło do grupy razem z gimnazjum ze Śremu oraz Kołaczkowa. W pierwszym swoim meczu po bardzo dobrej rozsądnej grze pokonaliśmy zespół ze Śremu 4-2 (Jakub Paziewski2, Michał Mikołajczak 2).W drugim meczu zagraliśmy również dobry mecz z gimnazjum z Kołaczkowa wygrywając ostatecznie 4-0(Jakub Paziewski3, Bartosz Jabłoński1). Wygraliśmy całą grupę i w półfinale mierzyliśmy się z zespołem gospodarzy turnieju z Jarocina. Po fantastycznej grze przegraliśmy 0-3. W meczu o trzecie miejsce znów spotkaliśmy się z graczami ze Śremu. Mając bardzo dużą ilość pewnych sytuacji do strzelenia bramki zabrakło kilku sekund do strzelenia bramki wyrównującej, czego konsekwencja była porażka 3-4(Filip Kabaciński2, Jakub Paziewski1). Ostatecznie finał kończymy na bardzo wysokim 4 miejscu. Naszemu zespołowi w skład którego wchodzili Jakub Paziewski 3D, Dawid Szymański 3D, Michał Mikołajczak 3B, Bartosz Jabłoński 3C, Filip Kabaciński 2E, Kamil Baranowski 2 E, Jakub Staszewski 2E, Damian Żuchowski 2A, Mikołaj Radzikowski 2D, Jakub Wróbel 1F, Konrad Kulczyński1F należą się gratulację za walkę do końca w każdym ze spotkań.

 

Krzysztof Karaś


HISTORYCZNY WYNIK W TENISIE STOŁOWYM DZIEWCZĄT!

 17.11.2014 w Ostrorogu odbył się Finał Rejonu Poznań Zachód w tenisie stołowym gimnazjów dziewcząt i chłopców. Nasze uczennice: Marta Ciosek i Joanna Jaworska zajęły doskonałe 5 miejsce, najwyższe w historii startów naszej szkoły w tej dyscyplinie sportu!

Przypomnijmy, że nasze dziewczęta zajęły wcześniej 3 miejsce w Finale Powiatu w Kórniku ulegając tylko zawodniczkom trenującym w klubach z Rokietnicy i Lubonia. W Ostrorogu startowało 12 szkół z 6 rejonów: Powiat: Poznański, Międzychód, Oborniki, Szamotuły, Nowy Tomyśl i Grodzisk Wlkp. Zespoły zostały podzielone na 4 grupy po 3 zespoły. Awans do najlepszej „ósemki” uzyskiwały tylko po 2 zespoły z grupy. Nasza szkoła trafiła do grupy „d”. Pierwszy mecz graliśmy z Gimnazjum z Kwilcza (powiat międzychodzki). Po zaciętym spotkaniu wygraliśmy 3:2. Następne spotkanie z gospodyniami Gimnazjum w Ostrorogu przegrywamy gładko 0:3, ale i tak awansowaliśmy do najlepszej „ósemki”, w której trafiliśmy na Gimnazjum nr.3 z Nowego Tomyśla. Od wejścia do półfinału dzieliły nas 2 wygrane piłki. Niestety przegrywamy mecz 3:2 i pozostały nam gry o 5 miejsce. W meczu z Gimnazjum nr.3 z Obornik wygrywamy 3:1, a w decydującym spotkaniu z Gimnazjum z Borui Kościelnej wygrywamy 3:2 i zdobywamy najlepsze w historii występów w tenisie stołowym 5 miejsce w Finale Rejonu!

                                                                                                           Marek Łodyga


ŚWIETNE WYNIKI W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH !

 

 22.10.14 odbyły się w Poznaniu (Malta) indywidualne biegi przełajowe dla dziewcząt i chłopców. Dziewczęta rywalizowały w biegu na 1500 m, a chłopcy na dystansie 2000 m. Najlepiej wypadli oczywiście uczniowie klas sportowych, a dwójka z nich (Grobelny Adam i Fijałkowska Wiktoria) awansowała do etapu rejonowego. Kilka osób było blisko awansu, ale mają szansę tego dokonać na wiosnę, gdy odbędzie się drugi etap tych zawodów. Wyniki:

 

Kobiety – rocznik 2000 i młodsze – 1500 m:

 

4. Fijałkowska Wiktoria (1f)

 

8. Kukotko Aleksandra (1b)

 

35. Skwierzyńska Natalia (1c)

 

74. Kruszewska Zuzanna (1c

 

Kobiety – rocznik 1999 – 1500 m:

 

5. Guźniczak Katarzyna (3d)

 

Mężczyźni – rocznik 2000 i młodsi – 2000 m:

 

1. Grobelny Adam (2e)

 

21. Walkowiak Mikołaj (1f)

 

23. Wróbel Jakub (1f)

 

25. Wentland Maksymilian (1a)

 

26. Kabaciński Filip (2e)

 

58. Marcinkowski Mateusz (2c)

 

Mężczyźni – rocznik 1999 – 2000 m:

 

11. Szymański Dawid (3d)

 

20. Pietrzak Jakub (3d)

 

 

 

                                                     Paweł Machyna, Marek Łodyga

 


Sukces sprzed roku powtórzony!

27.10. w Pecnej odbyły się finały powiatu w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowały Marta Ciosek i Joanna Jaworska. W zawodach uczestniczyło 8 szkół, podzielonych na 2 grupy. My trafiliśmy do grupy B z ubiegłorocznym zwycięzcą – Gimnazjum Rokietnica (zawodniczki UKS Słowian Mrowino), Gimnazjum Kleszczewo i Gimnazjum nr.3 ze Swarzędza. Nasze dziewczęta wygrały 2 mecze, a 1 przegrały i zajęły w grupie 2 miejsce i awansowały do półfinału. W nim spotkały się ze zwycięzcą grupy A – Gimnazjum z Lubonia (zawodniczki LKTS Luvena Luboń), który niestety przegrały. W meczu o 3 miejsce pokonały jednak gospodynie i awansowały do Finału  Rejonu Zachód, który odbędzie się w listopadzie. Gratulujemy! Oto wyniki:

Gim. T.P. – Gim. Kleszczewo  3:1

Gim. T.P. – Gim. Rokietnica  0:3

Gim. T.P. – Gim. Swarzędz   3:0

Gim. T.P. – Gim. Luboń  0:3

Gim. T.P. – Gim. Pecna  3:1

                                                                                                          Marek Łodyga                        

 


ZAWODY PŁYWACKIE

Jak co roku w 21.10.2014 gimnazja z powiatu poznańskiego zjechały do Kórnika, żeby rywalizować w sztafetowych zawodach pływackich. Na kórnickiej pływalni  zawody zapowiadały się bardzo interesująco. Nasze gimnazjum znów zaprezentowało się z dobrej strony zajmując bardzo wysokie 4 miejsce. Sztafeta składała się z 10 osób ,w skład której wchodziło pięć dziewczyn i pięciu chłopaków. Każdy z pływaków miał do pokonania dystans 50 m stylem dowolnym. Nasi gimnazjaliści uzyskali łączny czas 6.39.06 min. Warto dodać, że większość naszych uczniów pochodziła z pierwszych klas, co daje nadzieję na jeszcze lepsze wyniki w następnych latach. Sztafetę naszą reprezentowali: Natalia Wróbel, Weronika Nowakowska, Weronika Bochnak, Natalia Zawidzka, Sandra Mrowiec, Jakub Wróbel, Szymon Jankowski, Kamil Baranowski, Łukasz Przyślewicz, Borys Nowakowski, Maksymilian Adamczak, Łukasz Wróż.

Krzysztof Karaś

2014.10.zawody pływackie 1

2014.10.zawody pływackie 2

2014.10.zawody pływackie 3

2014.10.zawody pływackie 4


Wierni kibice znowu na stadionie !!!

 Dnia 05.10.2014 wybraliśmy się na kolejny mecz „Kolejorza”. Lech Poznań grał z GKS-em Bełchatów. Mecz obfitował w wiele sytuacji podbramkowych, wykorzystanych przez poznańskich zawodników, czego dowodem był wynik 5:0. My również dopingowaliśmy drużynę Lecha jak i wielu gimnazjalistów z różnych szkół, którzy także byli widzami tego spotkania. Wszystkim towarzyszyło wiele emocji i dobry humor, a sprzyjała temu wszystkiemu cudowna pogoda. Kibolski Klub Sportowy zafundował wszystkim uczestnikom wspaniałe widowisko pirotechniczne z użyciem kolorowych rac ( które na polskich stadionach są zakazane).

Organizatorzy wyjazdu :

Agata Kaszuba , Krzysztof Karaś 


DOBRE WYNIKI W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

 

 26.10. odbyły się sztafetowe biegi przełajowe w Kórniku. Naszą gminę reprezentowało nasze Gimnazjum zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców. W rywalizacji wzięło udział 16 najlepszych szkół z całego powiatu. Żelaznym faworytem było oczywiście Gimnazjum z Puszczykowa, gdzie funkcjonują od lat klasy sportowe o profilu lekkoatletycznym. Sztafeta liczy 10 zawodników, a każdy  miał do przebiegnięcia jedno okrążenie (dziewczęta ok. 800m, a chłopcy ok. 1200).

Pierwsze startowały szkoły podstawowe, więc nasi reprezentanci mieli dużo czasu na rozgrzewkę. Na pierwszy ogień poszły dziewczęta. Na pierwszej zmianie pobiegliśmy dobrze trzymając się czołówki. Nasze następne uczennice zaczęły piąć się w górę i w pewnym momencie byliśmy nawet na 3 miejscu! Ostatecznie nasze dziewczęta ukończyły sztafetę na dobrym 5 miejscu!

Chłopcy podbudowani występem koleżanek także rozpoczęli bardzo dobrze. Przez długą część zawodów plasowali się na 2 miejscu tuż za Puszczykowem! Końcówka niestety w naszym wykonaniu nie była najlepsza i chłopcy zajęli ostatecznie 4 miejsce tracąc do podium zaledwie kilka sekund. Wyniki te jednak są najlepszymi w historii szkoły w przełajowych biegach sztafetowych i to dobry prognostyk przed indywidualnymi biegami przełajowymi. Może wtedy uda się naszym uczniom stanąć na podium?

Szkołę reprezentowali. Dziewczęta: Guźniczak Katarzyna, Dolata Karolina, Mikołajczak Joanna, Wróbel Natalia, Bielawska Adriana, Szymańska Jagoda, Fijałkowska Wiktoria, Kukotko Aleksandra, Bochnak Weronika, Skwierzyńska Natali, Czekalska Joanna. Chłopcy: Szymański Dawid, Pietrzak Jakub, Grobelny Adam, Mazgaj Piotr, Kabaciński Filip, Kobyliński Marcel, Gorgolewski Paweł, Dubisz Dominik, Mikołajczak Michał, Walkowiak Mikołaj, Wróbel Jakub, Wentland Maksymilian.

 


Rok Szkolny 2013/2014

Zawody Rejonowe w Lekkoatletyce Poznan Zachod (1)

 

 

Zawody Rejonowe w Lekkoatletyce Poznan Zachod (2)

 

 

Zawody Rejonowe w Lekkoatletyce Poznan Zachod (3)


 

Finał Powiatu Poznańskiego w Lekkoatletyce

We wtorek dnia 29.04.2014 roku w Puszczykowie odbyły się zmagania dziewczyn i chłopaków. Nasze Gimnazjum reprezentowała kilku osobowa grupa uczniów. Rywalizacja w ,,Królowej Sportu’’ , tak nazywana jest lekkoatletyka, przebiegała bardzo zaciekle i interesująco. W ten upalny dzień nasi uczniowie zaprezentowali się znakomicie. W biegu na 1000 m Adam Grobelny z klasy sportowej 1 E zajął pierwsze miejsce. Zdeklasował rywali uzyskując czas 2.56,8 min. Warto dodać, że był to jedyny taki rezultat poniżej 3 minut. Z kolei Katarzyna Guźniczak uczennica z klasy sportowej 2D w biegu na 300 m wskoczyła na drugi stopień podium. Jej czas 49.10 s pozwolił ponownie być w najlepszej trójce. W tej samej konkurencji rok temu Katarzyna Guźniczak zajęła trzecie miejsce. Również wspaniały wynik w finale biegu na 100m, Adrian Nowak z klasy 3 C zajął 5 miejsce uzyskując czas 12.3 s. Pozostali uczniowie również godnie reprezentowali naszą Szkołę. Byli to: Kamil Janas w biegu na 2000 m, Natalia Wróbel w biegu na 300 m, Natalia Bodzioch w biegu na 1000 m, Damian Nowakowski w skoku w dal, Daniel Stucki w biegu na 300 m.

---ZOBACZ GALERIĘ---


III MIEJSCE W FINALE REJONU WSCHÓD !

                     III MIEJSCE W FINALE REJONU WSCHÓD !

Kolejny rok z rzędu nasi koszykarze awansowali do finału rejonu w koszykówce chłopców i ponownie stanęli na podium.

 Impreza odbyła się 19.03.2014 we Wrześni. W półfinale tego turnieju spotkaliśmy się z gospodarzami Gimnazjum nr 2 z Wrześni. Chłopcy Ci na co dzień grają w wojewódzkiej lidze kadetów, w której zdobyli 2 miejsce. Tylko w 1 kwarcie spotkania byliśmy równorzędnym przeciwnikiem. W kolejnych odsłonach gospodarze pokazali wyższość swoich umiejętności i doświadczenia. Przegraliśmy 64:20.

W meczu o 3 miejsce spotkaliśmy się z Gimnazjum nr 2 ze Śremu. Nasz przeciwnik przegrał w półfinale z Gimnazjum z Gniezna. W tym spotkaniu zagraliśmy już zdecydowanie lepiej i pokonaliśmy rywali 58:36 i zajmując tym samym 3 miejsce.

W turnieju w naszych barwach najlepiej spisali się: Lubka Antoni zdobywca 24 pkt, Łukasz Żarnowski 18 pkt i Mariusz Byliński 10 pkt.

W drodze do Finału Rejonu nasi koszykarze wygrali w półfinale powiatu z Gimnazjum z Kórnika oraz Gimnazjum z Czerwonaka. Następnie w finale powiatu pokonali Gimnazjum z Pecnej, oraz przegrali z Gimnazjum ze Skórzewa i z 2 miejsca awansowali do półfinału rejonu. W tym turnieju pokonaliśmy Gimnazjum z Jarocina i przegraliśmy z Gimnazjum z Gniezna.

Gratulujemy chłopcom sukcesu!

Agata Kaszuba i Marek Łodyga


 

 

3 MIEJSCE W POWIECIE W TENISIE STOŁOWYM DZIEWCZĄT !

Historyczny sukces osiągnęły nasze gimnazjalistki: Alicja Machyna i Marta Ciosek, które zdobyły w finale powiatu w Pecnej brązowe medale w tenisie stołowym dziewcząt, co do tej pory w tej konkurencji nie zdarzyło się w historii szkoły!

W turnieju startowało 10 szkół. Dziewczęta zostały podzielone na 3 grupy, w których grało się systemem „każdy z każdym”. Nasze zawodniczki trafiły do grupy C z Komornikami i Puszczykowem. 1 spotkanie z Komornikami przegraliśmy 3:2 po emocjonującym meczu (wygrane 2 mecze Marty, przegrane 2 gry Alicji i przegrana w deblu). W kolejnym spotkaniu Puszczykowo wygrało z Komornikami również 3:2, co dawało nam szansę wygrania grupy. Wystarczyło wygrać „tylko” z Puszczykowem w stosunku 3:0, lub 3:1. Nasze dziewczyny wspięły się na wyżyny i wygrały ten mecz 3:1 (wygrana Marty, porażka Alicji, wygrana w deblu i wygrana Marty).

W finale spotkaliśmy się ze zwycięzcami grup A i B, czyli Gimnazjum z Rokietnicy i Gimnazjum z Lubonia. Faworytki nie zawiodły i pokonały nasze dziewczyny 3:0 i 3:0. Zwycięzcą powiatu zostały reprezentantki Rokietnicy (trenujące na co dzień w UKS Mrowino), 2 miejsce zajęły tenisistki z Lubonia.

20.11 odbył się Finał Rejonu Zachód w Objezierzu. Nasze dwie zawodniczki zostały sklasyfikowane na 10 miejscu po 2 porażkach w grupie z Gimnazjum z Grodziska Wlkp. 1:3 i Gimnazjum z Boruja Kościelna 1:3.

Marek Łodyga

 

 


 

 

ZAWODY SZTAFETOWE W PŁYWANIU

W środę 09.10.2013 w Kórniku uczniowie naszego Gimnazjum stanęli do rywalizacji w sztafetowych zawodach w pływaniu na szczeblu powiatowym. Sztafeta składała się z pięciu dziewczyn i pięciu chłopaków. Uczniowie płynęli na zmianę, raz chłopak, raz dziewczyna, a każdy z nich miał do pokonania dystans 50m. Każdy z zawodników popłynął bardzo szybko co w końcowym rozrachunku dało nam to trzecie miejsce, o które musieliśmy walczyć bardzo mocno, gdyż próbowało nas dogonić Gimnazjum z Lubonia, które wyprzedziliśmy o 2 sekundy. Czas naszego Gimnazjum to 6:12 minut. Naszym zawodnikom należą się wielkie brawa za godne reprezentowanie naszej szkoły. Niestety poza naszym zasięgiem były gimnazja z Suchego Lasu i Koziegłowach. Naszą szkołę reprezentowali: Natalia Wróbel, Joanna Mikołajczak, Ala Machyna, Maja Kaniewska, Natalia Świątek, Maria Szymczak, Maksymilian Rońda, Wojciech Nowak, Kamil Janas, Igor Nowakowski, Bartłomiej Gabryelski.

Krzysztof Karaś

img 20131009 111222

---ZOBACZ GALERIĘ---


BIP

TUTAJ JESTEŚMY!

AKTUALNY CZAS

KALENDARZ

grudzień 2017
powtśrczpisoni
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ODWIEDZIŁO NAS

TWÓJ ADRES IP


IP Addres:
54.227.51.103
Copyright © 2013. GIMNAZJUM im. INTEGRACJI EUROPEJSKIEJ W TARNOWIE PODGÓRNYM Rights Reserved.