HISTORIA NASZEJ SZKOŁY

Historia naszej szkoły rozpoczęła się w 1999 roku wraz z wprowadzeniem reformy systemu oświaty i utworzeniem szkół gimnazjalnych. Nasze gimnazjum było wtedy usytuowane przy szkole podstawowej w Tarnowie Podgórnym. Składało się z sześciu klas pierwszych i liczyło 150 uczniów.

Idea wybudowania szkoły pojawiła się już w 1992 roku. Po wprowadzeniu reformy zdecydowano, że nowy budynek pomieści gimnazjum i liceum. Grunt pod budowę szkoły przekazali państwo Kozakowscy z Tarnowa Podgórnego. Przetarg na budowę wygrało konsorcjum ofertowe przedsiębiorstwa usługowo - budowlanego Markhen + pana Marka Różewskiego i przedsiębiorstwa budowlanego pana Marka Trzmielewskiego. 3 września 1999 roku wmurowano kamień węgielny. W następnym roku w naszej szkole odbyła się wielkopolska inauguracja roku szkolnego 2000/2001, która zapoczątkowała naukę w nowym budynku.

Obecnie do gimnazjum w Tarnowie Podgórnym uczęszcza 350 uczniów w 15 oddziałach. Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze prowadzi 40 nauczycieli w tym nauczyciel bibliotekarz i wychowawca świetlicy. Mają oni do dyspozycji 18 sal lekcyjnych. Oferta edukacyjna szkoły uwzględnia zainteresowania językowe i sportowe młodzieży, czego wyrazem są zaangażowanie szkoły w międzynarodowe projekty edukacyjneoraz klasy sportowe.

Nasze gimnazjum jest szkołą na miarę XXI wieku, wyposażoną w nowoczesne pracownie specjalistyczne. W obecnej chwili uczniowie i nauczyciele mają do dyspozycji 10 multimedialnych sal lekcyjnych oraz 3 pracownie wyposażone w tablice interaktywne.

Nasi uczniowie uczestniczą w kursie "Efektywne techniki uczenia się", prowadzonym przez trenerów. Nauka szybkiego czytania, zwiększenie koncentracji, poznanie technik zapamiętywania to tylko niektóre z możliwych do zdobycia podczas kursu umiejętności. Dzięki bieżącemu elektronicznemu dostępowi do informacji o postępach w nauce i frekwencji uczniów, z którego korzystają zarówno rodzice jak i nasi wychowankowie, zwiększamy skuteczność wymiany informacji, a przede wszystkim efektywność pracy wychowawczej.

W harmonogram pracy szkoły na stałe wpisały się takie działania jak:

• IMPREZY Z OKAZJI "DNIA ZIEMI" ORAZ "DNI SPRZĄTANIA ŚWIATA",
  • "FORUM OTWARTEJ SZKOŁY" - WSPIERANIE UCZNIÓW W WYBORZE DALSZEJ DROGI KSZTAŁCENIA,
  • "MŁODZI OBYWATELE DZIAŁAJĄ" - KSZTAŁTOWANIE UMIEJĘTNOŚCI OBYWATELSKICH,
  • DZIAŁANIA INTEGRACYJNE DLA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH - UDZIAŁ W PROGRAMIE „WSPARCIE NA STARCIE", WYCIECZKI INTEGRACYJNE, OTRZĘSINY, RAJDY,
  • STAŁE WYSTAWY I PRZEDSTAWIENIA Z OKAZJI ŚWIĄT NARODOWYCH,
  • KONKURSY EDUKACYJNE, PRZEDMIOTOWE I ARTYSTYCZNE,
  • UDZIAŁ W PROGRAMACH I PROJEKTACH PROFILAKTYCZNYCH, „BEZPIECZNA SZKOŁA" I „SZKOŁA BEZ PRZEMOCY",
  • WSPÓŁPRACA Z INSTYTUCJAMI LOKALNYMI I REGIONALNYMI,
  • TURNIEJE I ROZGRYWKI SPORTOWE,
  • UDZIAŁ WE WSPÓŁZAWODNICTWIE SZKÓŁ POWIATU POZNAŃSKIEGO.