^Na górę
 • 1 Życie staje się wielkim
  "Życie staje się wielkim przez mnogość małych uczynków, dobrze spełnionych".............. - Jadwiga Zamoyska
 • 2 Człowiek nie jest bogaty tym, co posiada,
  Człowiek nie jest bogaty tym, co posiada, lecz tym, bez czego może z godnością się obejść. (I. Kant)
 • 3 Robię i rozumiem.
  Słyszę i zapominam Widzę i pamiętam Robię i rozumiem. (Konfucjusz)
 • 4 Nauka jest niezmierzonym morzem dobrej wody.
  Nauka jest niezmierzonym morzem dobrej wody. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony. - autor nieznany ......................................................................... Umysły podobnie jak spadochrony funkcjonują prawidłowo, kiedy są otwarte. (Arystoteles)
 • 5 Nauka nie ma żadnej ojczyzny,
  Nauka nie ma żadnej ojczyzny, gdyż wiedza ludzka obejmuje cały świat. - Ludwik Pasteur
baner

HISTORIA NASZEJ SZKOŁY

Historia naszej szkoły rozpoczęła się w 1999 roku wraz z wprowadzeniem reformy systemu oświaty i utworzeniem szkół gimnazjalnych. Nasze gimnazjum było wtedy usytuowane przy szkole podstawowej w Tarnowie Podgórnym. Składało się z sześciu klas pierwszych i liczyło 150 uczniów.

Idea wybudowania szkoły pojawiła się już w 1992 roku. Po wprowadzeniu reformy zdecydowano, że nowy budynek pomieści gimnazjum i liceum. Grunt pod budowę szkoły przekazali państwo Kozakowscy z Tarnowa Podgórnego. Przetarg na budowę wygrało konsorcjum ofertowe przedsiębiorstwa usługowo - budowlanego Markhen + pana Marka Różewskiego i przedsiębiorstwa budowlanego pana Marka Trzmielewskiego. 3 września 1999 roku wmurowano kamień węgielny. W następnym roku w naszej szkole odbyła się wielkopolska inauguracja roku szkolnego 2000/2001, która zapoczątkowała naukę w nowym budynku.

Obecnie do gimnazjum w Tarnowie Podgórnym uczęszcza 350 uczniów w 15 oddziałach. Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze prowadzi 40 nauczycieli w tym nauczyciel bibliotekarz i wychowawca świetlicy. Mają oni do dyspozycji 18 sal lekcyjnych. Oferta edukacyjna szkoły uwzględnia zainteresowania językowe i sportowe młodzieży, czego wyrazem są zaangażowanie szkoły w międzynarodowe projekty edukacyjneoraz klasy sportowe.

Nasze gimnazjum jest szkołą na miarę XXI wieku, wyposażoną w nowoczesne pracownie specjalistyczne. W obecnej chwili uczniowie i nauczyciele mają do dyspozycji 10 multimedialnych sal lekcyjnych oraz 3 pracownie wyposażone w tablice interaktywne.

Nasi uczniowie uczestniczą w kursie "Efektywne techniki uczenia się", prowadzonym przez trenerów. Nauka szybkiego czytania, zwiększenie koncentracji, poznanie technik zapamiętywania to tylko niektóre z możliwych do zdobycia podczas kursu umiejętności. Dzięki bieżącemu elektronicznemu dostępowi do informacji o postępach w nauce i frekwencji uczniów, z którego korzystają zarówno rodzice jak i nasi wychowankowie, zwiększamy skuteczność wymiany informacji, a przede wszystkim efektywność pracy wychowawczej.

W harmonogram pracy szkoły na stałe wpisały się takie działania jak:

 • IMPREZY Z OKAZJI "DNIA ZIEMI" ORAZ "DNI SPRZĄTANIA ŚWIATA",
 • "FORUM OTWARTEJ SZKOŁY" - WSPIERANIE UCZNIÓW W WYBORZE DALSZEJ DROGI KSZTAŁCENIA,
 • "MŁODZI OBYWATELE DZIAŁAJĄ" - KSZTAŁTOWANIE UMIEJĘTNOŚCI OBYWATELSKICH,
 • DZIAŁANIA INTEGRACYJNE DLA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH - UDZIAŁ W PROGRAMIE „WSPARCIE NA STARCIE", WYCIECZKI INTEGRACYJNE, OTRZĘSINY, RAJDY,
 • STAŁE WYSTAWY I PRZEDSTAWIENIA Z OKAZJI ŚWIĄT NARODOWYCH,
 • KONKURSY EDUKACYJNE, PRZEDMIOTOWE I ARTYSTYCZNE,
 • UDZIAŁ W PROGRAMACH I PROJEKTACH PROFILAKTYCZNYCH, „BEZPIECZNA SZKOŁA" I „SZKOŁA BEZ PRZEMOCY",
 • WSPÓŁPRACA Z INSTYTUCJAMI LOKALNYMI I REGIONALNYMI,
 • TURNIEJE I ROZGRYWKI SPORTOWE,
 • UDZIAŁ WE WSPÓŁZAWODNICTWIE SZKÓŁ POWIATU POZNAŃSKIEGO.

BIP

TUTAJ JESTEŚMY!

AKTUALNY CZAS

KALENDARZ

grudzień 2017
powtśrczpisoni
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ODWIEDZIŁO NAS

TWÓJ ADRES IP


IP Addres:
54.227.51.103
Copyright © 2013. GIMNAZJUM im. INTEGRACJI EUROPEJSKIEJ W TARNOWIE PODGÓRNYM Rights Reserved.