Wolontariat z klasą

Nasza szkoła przystąpiła do projektu „WOLONTARIAT Z KLASĄ – budowanie szkolnych klubów wolontariatu szansą na zwiększenie aktywności obywatelskiej młodzieży z Poznania i powiatu poznańskiego”,a projekt jest  współfinansowany jest przez Szwajcarię w ramach Szwajcarskiego Programu Współpracy z nowymi krajami członkowskimi w Unii Europejskiej.

KARTKI DLA MATEUSZA

My też postanowiliśmy spełnić marzenie 4-letniego Mateuszka z Lusowa. Mateusz to poważnie chory chłopiec a jego marzeniem jest dostać jak najwięcej kartek i pocztówek .I my też postanowiliśmy współuczestniczyć w spełnianiu tego marzenia ,  i w dniu 12 września pisaliśmy do niego kartki, które wielu uczniów samodzielnie wykonało.  Udało nam się napisać 112 kartek, i  wraz  z dużym misiem i małym pieskiem pluszowym zostały dostarczone do Mateuszka. Przesyłkę osobiście odebrał adresat z rąk naszych uczennic .Każdy z nas zrobił tak naprawdę niewiele a jak wielką  radość sprawiliśmy Mateuszowi.

Agata Kaszuba

Dnia 30 listopada grupa naszych uczniów z koła Wolontariatu odwiedziła Schronisko w Przyborówku. Jak zwykle czekały na nas różne obowiązki (wyjście z psem na spacer, rozpakowywanie karmy, obieranie kiełbasy). Uczestnicy wyjazdu nie narzekali na pogodę czy też nadmiar pracy. Każdy starał się pomóc w miarę swoich możliwości. Tak samo jak poprzedniego razu zabraliśmy ze sobą bardzo dużo karmy, starych koców i kołder. Uczniowie naszego Gimnazjum nie zawiedli nas i pomogli w zbiórce. A naszą nagrodą był widok szczęśliwych i zadowolonych psów.

Koło Wolontariatu

4 grudnia br. z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w „Poznańskim Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu” odbyła się prezentacja filmu oraz możliwość zawarcia nowych znajomości i wymiany cennych doświadczeń. Nasze koło zostało bardzo miło przyjęte i miało możliwość wzięcia udziału w spotkaniu.

Uczestnicy wyjazdu zapoznali się z innymi i nie była to tylko młodzież, ale także ludzie niepełnosprawni, seniorzy oraz dorośli. Wszyscy uczestnicy to wolontariusze, którzy pomagają bezinteresownie. Dla nas wszystkich liczy się dobro innych. Podczas spotkania zostaliśmy podzieleni na różne grupy i nikt nie był bezimienny , bo każdy posiadał plakietkę ze swoim imieniem.

Tematy naszych rozmów były różne .. o zainteresowaniach, o naszej współpracy z „Centrum Bukowska” i o różnych doświadczeniach jakie posiadamy. Później odbyła się projekcja filmu pt. ”Podaj Dalej”. Film wszystkich bardzo poruszył i pokazał ,że warto pomagać. Historia głównego bohatera była fenomenalna. Na koniec były też pamiątkowe zdjęcia, które można zobaczyć na naszej stronie internetowej.

Dla zainteresowanych informacje o pracy wolontariusza można znaleźć na stronie www.siecwolontariatu.org.pl lub zgłosić się indywidualnie do Poznańskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu „Centrum Bukowska”, ul. Bukowska 27/29, (róg Bukowskiej i Wawrzyniaka) zapraszamy! A my będziemy dalej kontynuować zabawę rozpoczętą przez głównego bohatera filmu „ Podaj dalej”, która polega na dawaniu dalej ale tylko dobra. Wszystkich chętnych zapraszamy do gry…

Koło Wolontariatu