^Na górę
 • 1 Życie staje się wielkim
  "Życie staje się wielkim przez mnogość małych uczynków, dobrze spełnionych".............. - Jadwiga Zamoyska
 • 2 Człowiek nie jest bogaty tym, co posiada,
  Człowiek nie jest bogaty tym, co posiada, lecz tym, bez czego może z godnością się obejść. (I. Kant)
 • 3 Robię i rozumiem.
  Słyszę i zapominam Widzę i pamiętam Robię i rozumiem. (Konfucjusz)
 • 4 Nauka jest niezmierzonym morzem dobrej wody.
  Nauka jest niezmierzonym morzem dobrej wody. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony. - autor nieznany ......................................................................... Umysły podobnie jak spadochrony funkcjonują prawidłowo, kiedy są otwarte. (Arystoteles)
 • 5 Nauka nie ma żadnej ojczyzny,
  Nauka nie ma żadnej ojczyzny, gdyż wiedza ludzka obejmuje cały świat. - Ludwik Pasteur
baner

NADANIE SZKOLE IMIENIA

Uroczystość nadania szkole imienia Integracji Europejskiej i wręczenia sztandaru Gimnazjum w Tarnowie Podgórnym w dniu 20 maja 2011 roku.

 Data 20 maja 2011 roku zapisuje się w historii naszego gimnazjum jako jedna z najważniejszych. Tego dnia nastąpiło oficjalne nadanie szkole imienia Integracji Europejskiej. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 1000  Mszą św. w kościele parafialnym w Tarnowie Podgórnym. W Mszy św. uczestniczyli uczniowie, grono pedagogiczne, zaproszeni goście, a także poczty sztandarowe zaprzyjaźnionych z tarnowskim gimnazjum szkół: Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tarnowie Podgórnym, Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Przeźmierowie, Szkoły Podstawowej im. Gen. J. Dowbora Muśnickiego w Lusowie, Szkoły Podstawowej w Ceradzu Kościelnym i Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Baranowie. Podczas Mszy św. prezbiter Adam Prozorowski poświęcił sztandar szkoły, a po zakończeniu uroczystości w kościele, wszyscy uczestnicy przy dźwiękach tarnowskiej orkiestry przemaszerowali ulicą Poznańską do budynku gimnazjum. 

 

W pięknie przystrojonej auli odbyła się dalsza część ceremonii  związana z nadaniem szkole imienia. Rozpoczęła się ona o godzinie 1130  wspólnym odśpiewaniem hymnu i przywitaniem  przybyłych gości przez Dyrektora Gimnazjum w Tarnowie Podgórnym Panią Halinę Topolewską. Następnie Przewodniczący Rady Gminy Pan Grzegorz Leonhard odczytał Uchwałę Rady Gminy w Tarnowie Podgórnym o nadaniu Gimnazjum imienia Integracji Europejskiej. Później miała miejsce celebracja symbolicznego wbicia pamiątkowych gwoździ a następnie przekazania przez fundatorów sztandaru na ręce Pani Dyrektor i społeczności szkolnej.

 

Kolejnym etapem świętowania było uroczyste ślubowanie przedstawicieli wszystkich klas gimnazjalnych. Tekst ślubowania odczytała przewodnicząca samorządu uczniowskiego Marcelina Czajka, a wyróżnieni uczniowie  pełnili obowiązki ślubujących.

 

W dalszej części uroczystości głos zabrała Wielkopolski Kurator Oświaty Pani Elżbieta Walkowiak, Wójt Gminy Tarnowo Podgórne Pan Tadeusz Czajka, Przedstawiciel Starostwa  Powiatowego  Pan Przemysław Wantuch, , Przewodnicząca Rady Rodziców naszego Gimnazjum Pani Danuta Przybecka oraz dyrektor zaprzyjaźnionej szkoły z Ukmerge Pan Leonas Zuklis. Po przemówieniach nastąpiło wyprowadzenie pocztów sztandarowych, po czym wszystkich zaproszono do obejrzenia części artystycznej przygotowanej przez uczniów i nauczycieli naszego Gimnazjum.

 

Występ rozpoczął się polonezem wykonanym przez uczniów w strojach ludowych reprezentujących wszystkie regiony Polski. Młodzi artyści przedstawili serię scenek ukazujących charakterystyczne dla danego kraju elementy kultury, motywy literackie i postacie zarówno z literatury, historii jak i różnych innych dziedzin. Tę część imprezy poprowadziła postać Lajkonika, która wiodła publiczność poprzez kolejne kraje, rozpoczynając od Polski.

 

Lajkonik przeniósł nas do Hiszpanii, z którą związani są corrida, Picasso oraz piękna Carmen. Na wycieczce po Hiszpanii nie mogło zabraknąć piosenki pt.  „Desperado”  wykonanej przez gimnazjalnego A. Banderasa.

 

Po krainie słońca i ognistych rytmów przyszła kolej na Grecję, w której mityczną przestrzeń przenieśli nas Parys, Atena, Hera i Afrodyta. Charakterystyczny dla  kultury greckiej taniec o nazwie Zorba wykonały tancerki, które wprawiły wszystkich w świetny nastrój.

Następnie spotkaliśmy się z Pipi i Aniką, a chór Allegro odśpiewał jeden z najpopularniejszych utworów Abby – „Mamma Mia”.

Ze Szwecji przenieśliśmy się do krainy wiecznej zieloności, przez którą poprowadził nas Gandalf, Tristan i Izolda, a podróż ta  zakończyła się zaprezentowaniem przez dziewczęta z klasy IIIa tańca irlandzkiego, który rozemocjonował publiczność.

 

Sherloc’k  Holmes wraz z Doktorem  Watsonem zabrali nas na wycieczkę po Anglii przy dźwiękach melodii „I will follow him” wykonanej przez chór.

Francji przybliżali nam Asterix i Obelix. Mieliśmy okazję poznać muszkieterów i Ludwika XII wraz z małżonką Anną Austriaczką. Wyprawę po tym kraju zwieńczył brawurowy kankan  oraz piosenka o najpopularniejszej ulicy Paryża „Aux Champs Elyss’e”

Na wycieczkę po Austrii zaprosił nas Krasnal i Hans a także postacie z bajek braci Grimm. Zachwyciliśmy się również wspaniałą choreografią walca w wykonaniu uczniów. Chór natomiast popisał się piosenką w języku niemieckim „Ein bischen Friden”.

W słonecznej Italii przywitali nas Pinokio, gondolier oraz Don Vito Corleone, a chór Allegro wykonał „Amico-e” piosenkę w języku włoskim przypominającą wszystkim, że przyjaźń nie zna granic.

 

Na scenie, gościnnie pojawili się chórzyści z Koła Śpiewu im. Feliksa Nowowiejskiego w Tarnowie Podgórnym pod dyrekcją Pana Szczepana Tomczaka. Artyści wykonali dwie pieśni opowiadające o miłości.

 

Wspólne wykonanie utworu „Peace on earth” zbliżyło do siebie trzy pokolenia i pokazało jak ważne jest wzajemne zrozumienie i współpraca, nawiązując do poruszonej w czasie uroczystości tematyki dotyczącej integracji europejskiej, wielokulturowości, barwności,  konieczności akceptacji i otwarcia na świat. Ceremonię zwieńczyło wykonanie przez oba chóry „Ody do radości” hymnu Unii Europejskiej.

Ostatnim punktem uroczystości było odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej, zaproszenie gości na poczęstunek oraz obejrzenie  wystaw, zwiedzanie szkoły, a także do złożenia okolicznościowych wpisów w księdze pamiątkowej.

Nadanie imienia szkole było świętem, które zapamiętamy na długo.

BIP

TUTAJ JESTEŚMY!

AKTUALNY CZAS

KALENDARZ

grudzień 2017
powtśrczpisoni
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ODWIEDZIŁO NAS

TWÓJ ADRES IP


IP Addres:
54.227.51.103
Copyright © 2013. GIMNAZJUM im. INTEGRACJI EUROPEJSKIEJ W TARNOWIE PODGÓRNYM Rights Reserved.