^Na górę
 • 1 Życie staje się wielkim
  "Życie staje się wielkim przez mnogość małych uczynków, dobrze spełnionych".............. - Jadwiga Zamoyska
 • 2 Człowiek nie jest bogaty tym, co posiada,
  Człowiek nie jest bogaty tym, co posiada, lecz tym, bez czego może z godnością się obejść. (I. Kant)
 • 3 Robię i rozumiem.
  Słyszę i zapominam Widzę i pamiętam Robię i rozumiem. (Konfucjusz)
 • 4 Nauka jest niezmierzonym morzem dobrej wody.
  Nauka jest niezmierzonym morzem dobrej wody. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony. - autor nieznany ......................................................................... Umysły podobnie jak spadochrony funkcjonują prawidłowo, kiedy są otwarte. (Arystoteles)
 • 5 Nauka nie ma żadnej ojczyzny,
  Nauka nie ma żadnej ojczyzny, gdyż wiedza ludzka obejmuje cały świat. - Ludwik Pasteur
baner

Projekt eTwinning

PROJEKT  eTwinning

 **** ZOBACZ GALERIĘ ****

Nasza szkoła od kilku lat uczestniczy w międzynarodowych projektach eTwinning. Współpracujemy ze szkołą w Täby, w Szwecji projekt polega na łączeniu i współpracy bliźniaczych szkół podstawowych i średnich w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych i na promowaniu szkolenia nauczycieli.  Wspólnie z naszymi partnerami pracowaliśmy nad projektem pt.” Cultural Awareness” („Świadomość kulturowa”). Zadaniem każdej ze szkół było opracowanie  materiałów o swoim kraju, a następnie przesłanie ich do szkoły bliźniaczej. Na podstawie otrzymanych materiałów uczniowie opracowali prezentację multimedialną o kraju partnerskim. Wstępnie zaplanowaliśmy pracę nad projektem na okres jednego roku szkolnego, który jest kontynuowany w kolejnych latach.

W dniach 29.05. –  1.06.2008 gościliśmy w naszym gimnazjum przedstawicieli szkoły szwedzkiej – 3 nauczycieli i 7 uczniów.

Przedsięwzięcie to jest blokiem zajęć międzyprzedmiotowych wprowadzających w problem procesów integracyjnych Europy. Procesy zjednoczeniowe powinny jednak spowodować głębsze zainteresowanie własną historią i skłonić młodzież do dociekań, gdzie są nasze początki. Organizując wymianę z młodzieżą litewską odwołujemy się do zasobów kulturowych tkwiących w Wielkopolsce, aby rozwijać poczucie przynależności zarówno do regionu jak i państwa polskiego. Celem tej wymiany jest również pokazanie uczniom związków Polski z jej kręgami kulturowymi zapoznanie z dziedzictwem cywilizacyjnym Europy Środkowej.

Dzięki projektowi nasi uczniowie odwiedzili Szwecję, nawiązali kontakt ze szkołami w Niemczech i Hiszpanii, gościli Szwedów u siebie, ćwiczyli język angielski konwersacyjnie, promowali nasza Szkołę i Gminę za granicami Polski.

Od trzech lat w ramach projektu nasi uczniowie i nauczyciele opracowują, wykonują i publikują bardzo ciekawe eksperymenty naukowe.

Mogliśmy już miedzy innymi dowiedzieć się:

- jak zgnieść aluminiową puszkę nie używając siły (http://www.youtube.com/watch?v=ZprcntxxPzM&feature=related),

- jak wprawić przedmioty w stan lewitacji (http://www.youtube.com/watch?v=3zYEwJB0aII&list=SP4B91A921FC47C486),

- jak zbudować najprostszy pojazd odrzutowy (http://www.youtube.com/watchv=U1WGDPCJzNs&list=SP4B91A921FC47C486).

A czy widzieliście ŚWIECĄCY OGÓREK? Niemożliwe? Dla naszych uczniów takie słowo nie istnieje. Potrafią nawet kiszony ogórek zmusić do świecenia. A efekty można obejrzeć w Internecie http://www.youtube.com/watchv=XQ_Y_yHaLTQ&feature=youtu.be.

Wszystkie doświadczenia opatrzone zostały oczywiście angielskim komentarzem, dzięki językowym uzdolnieniom naszych uczniów. Ciekawe, co jeszcze wymyślą.

opiekun eTwinning

Elżbieta Kubiak

BIP

TUTAJ JESTEŚMY!

AKTUALNY CZAS

KALENDARZ

grudzień 2017
powtśrczpisoni
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ODWIEDZIŁO NAS

TWÓJ ADRES IP


IP Addres:
54.227.51.103
Copyright © 2013. GIMNAZJUM im. INTEGRACJI EUROPEJSKIEJ W TARNOWIE PODGÓRNYM Rights Reserved.