^Na górę
 • 1 Życie staje się wielkim
  "Życie staje się wielkim przez mnogość małych uczynków, dobrze spełnionych".............. - Jadwiga Zamoyska
 • 2 Człowiek nie jest bogaty tym, co posiada,
  Człowiek nie jest bogaty tym, co posiada, lecz tym, bez czego może z godnością się obejść. (I. Kant)
 • 3 Robię i rozumiem.
  Słyszę i zapominam Widzę i pamiętam Robię i rozumiem. (Konfucjusz)
 • 4 Nauka jest niezmierzonym morzem dobrej wody.
  Nauka jest niezmierzonym morzem dobrej wody. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony. - autor nieznany ......................................................................... Umysły podobnie jak spadochrony funkcjonują prawidłowo, kiedy są otwarte. (Arystoteles)
 • 5 Nauka nie ma żadnej ojczyzny,
  Nauka nie ma żadnej ojczyzny, gdyż wiedza ludzka obejmuje cały świat. - Ludwik Pasteur
baner

Projekt eTwinning

PROJEKT  eTwinning

 **** ZOBACZ GALERIĘ ****

Nasza szkoła od kilku lat uczestniczy w międzynarodowych projektach eTwinning. Współpracujemy ze szkołą w Täby, w Szwecji projekt polega na łączeniu i współpracy bliźniaczych szkół podstawowych i średnich w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych i na promowaniu szkolenia nauczycieli.  Wspólnie z naszymi partnerami pracowaliśmy nad projektem pt.” Cultural Awareness” („Świadomość kulturowa”). Zadaniem każdej ze szkół było opracowanie  materiałów o swoim kraju, a następnie przesłanie ich do szkoły bliźniaczej. Na podstawie otrzymanych materiałów uczniowie opracowali prezentację multimedialną o kraju partnerskim. Wstępnie zaplanowaliśmy pracę nad projektem na okres jednego roku szkolnego, który jest kontynuowany w kolejnych latach.

W dniach 29.05. –  1.06.2008 gościliśmy w naszym gimnazjum przedstawicieli szkoły szwedzkiej – 3 nauczycieli i 7 uczniów.

Przedsięwzięcie to jest blokiem zajęć międzyprzedmiotowych wprowadzających w problem procesów integracyjnych Europy. Procesy zjednoczeniowe powinny jednak spowodować głębsze zainteresowanie własną historią i skłonić młodzież do dociekań, gdzie są nasze początki. Organizując wymianę z młodzieżą litewską odwołujemy się do zasobów kulturowych tkwiących w Wielkopolsce, aby rozwijać poczucie przynależności zarówno do regionu jak i państwa polskiego. Celem tej wymiany jest również pokazanie uczniom związków Polski z jej kręgami kulturowymi zapoznanie z dziedzictwem cywilizacyjnym Europy Środkowej.

Dzięki projektowi nasi uczniowie odwiedzili Szwecję, nawiązali kontakt ze szkołami w Niemczech i Hiszpanii, gościli Szwedów u siebie, ćwiczyli język angielski konwersacyjnie, promowali nasza Szkołę i Gminę za granicami Polski.

Od trzech lat w ramach projektu nasi uczniowie i nauczyciele opracowują, wykonują i publikują bardzo ciekawe eksperymenty naukowe.

Mogliśmy już miedzy innymi dowiedzieć się:

- jak zgnieść aluminiową puszkę nie używając siły (http://www.youtube.com/watch?v=ZprcntxxPzM&feature=related),

- jak wprawić przedmioty w stan lewitacji (http://www.youtube.com/watch?v=3zYEwJB0aII&list=SP4B91A921FC47C486),

- jak zbudować najprostszy pojazd odrzutowy (http://www.youtube.com/watchv=U1WGDPCJzNs&list=SP4B91A921FC47C486).

A czy widzieliście ŚWIECĄCY OGÓREK? Niemożliwe? Dla naszych uczniów takie słowo nie istnieje. Potrafią nawet kiszony ogórek zmusić do świecenia. A efekty można obejrzeć w Internecie http://www.youtube.com/watchv=XQ_Y_yHaLTQ&feature=youtu.be.

Wszystkie doświadczenia opatrzone zostały oczywiście angielskim komentarzem, dzięki językowym uzdolnieniom naszych uczniów. Ciekawe, co jeszcze wymyślą.

opiekun eTwinning

Elżbieta Kubiak

BIP

TUTAJ JESTEŚMY!

AKTUALNY CZAS

KALENDARZ

październik 2017
powtśrczpisoni
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

ODWIEDZIŁO NAS

TWÓJ ADRES IP


IP Addres:
54.196.33.246
Copyright © 2013. GIMNAZJUM im. INTEGRACJI EUROPEJSKIEJ W TARNOWIE PODGÓRNYM Rights Reserved.